ایسنا/گیلان فرماندار رشت گفت: شهرستان رشت به جهت همراهی و همکاری مردم از وضعیت قرمز به وضعیت نارنجی رسیده که اگر ساده انگارانه به این تغییر وضعیت نگاه کنیم، باز خطر برگشت به شرایط سخت و وضعیت قرمز وجود دارد.

علی فتح‌اللهی امروز در ستاد کرونای شهرستان رشت که در فرمانداری برگزار شد، اظهار کرد: نتیجه محدودیت‌های کرونایی در وضعیت سطح بندی آمار مبتلایان و فوت شدگان کرونا مشهود است.

فرماندار شهرستان رشت افزود: اثرات اقتصادی کرونا در کشور و استان به ویژه بر اصناف نمایان است، با توجه به اینکه ضرورت با ارتقای سلامت جامعه است، اگر سلامت دچار خدشه شود یقینا همه فعالیت‌های هم تحت تاثیر قرار می‌گیرد.

وی گفت: همه ادارات و نهادها باید با همکاری و همدلی این مرحله سخت را با کمترین تنش‌ها و چالش‌های پشت‌سر بگذاریم، این اتفاق با دستور و ابلاغ و تحکم محقق نمی‌شود.

فتح‌اللهی ادامه داد: طرح غربالگری سردار شهید حاج قاسم سلیمانی که کار بسیار مهم و اثرگذار است، تلاش شود تا اهداف این طرح با مشارکت مردم و دستگاه‌ها تحقق یابد.

فرماندار رشت خاطرنشان کرد: اگر کمک کنیم غربالگری سریعتر انجام شود به خاتمه محدودیت‌ها نزدیکتر می‌شویم و فعالیت‌های اجتماعی و اقتصادی به روال عادی برمی‌گردد و چرخه اقتصادی شکل می‌گیرد.

رئیس ستاد مقابله با کرونای شهرستان رشت بیان کرد: برای اجرای طرح غربالگری در بخش‌ها از ظرفیت دهیاران هم بهره‌مند شویم.

وی اضافه کرد: شهرستان رشت به جهت همراهی و همکاری مردم و رعایت پروتکل‌های بهداشتی و از وضعیت قرمز به وضعیت نارنجی رسیده که اگر ساده انگارانه به این تغییر وضعیت نگاه کنیم، باز خطر برگشت به شرایط سخت و اجرای محدودیت‌ها و وضعیت قرمز وجود دارد.

فرماندار رشت اضافه کرد: آمار مبتلایان جدید و تعداد فوتی‌ها و همچنین بستری‌های بدحال همه به منزله هشداری است که باید رعایت پروتکل‌های بهداشتی را جدی بگیریم. اگر با جدیت به وضعیت نگاه کنیم یقینا از این وضعیت هم عبور می‌کنیم.

فتح‌اللهی ضمن قدردانی از همکاری و همراهی اصناف، گفت: از تلاش اصحاب رسانه هم به دلیل اطلاع‌رسانی و دعوت مردم به رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی تشکر و قدردانی می‌کنیم.

انتهای پیام