رشت – ایرنا – مرحله یک چهارم نهایی مسابقات فوتبال جام حذفی کشور قرعه کشی شد که تیم ملوان در این مرحله باید با تیم خیبر خرم آباد روبرو شود.

به گزارش روز سه شنبه خبرنگار ایرنا، از هشت تیم صعود کننده به این مرحله، ۶ تیم لیگ برتری هستند و تیم های ملوان بندرانزلی و خیبر خرم آباد نیز از لیگ دسته اول کشور هستند که تا این مرحله صعود کردند.

با توجه به قرعه کشی انجام شده ، تیم های استقلال و پرسپولیس باید به مصاف هم بروند تا شاهد دربی معروف ایران در جام حذفی نیز باشیم که به طور حتم تمام نگاه ها به این بازی خواهد بود و این مسابقه، حساس ترین دیدار مرحله یک چهارم نهایی جام حذفی محسوب می شود.

اما در سایر دیدارهای این مرحله، تیمهای فولاد خوزستان و سپاهان اصفهان رو در روی هم قرار می گیرند، تیم گل گهر سیرجان در این مرحله میزبان آلومینیوم اراک است و دو تیم لیگ دسته اولی ملوان و خیبرخرم آباد نیز مقابل هم قرار می گیرند که این دیدار به میزبانی ملوان و در ورزشگاه تختی بندرانزلی برگزار می شود.

با توجه به تیم های حاضر در این مرحله، ملوانان با یک تیم دسته اولی در مرحله یک چهارم نهایی روبرو می شوند که به طور حتم بازی با یک تیم دسته اولی به مراتب آسان‌تر از بازی با یک تیم لیگ برتری است.

از سوی دیگر تیم فوتبال ملوان بندرانزلی همواره در رقابت های جام حذفی با قدرت ظاهر شده و با توجه به سابقه قهرمانی ملوانان ، این تیم یکی از تیمهای برتر شهرستانی در جام حدفی محسوب می شود و با وجود قرعه کشی اناجم شده، این بهترین فرصت برای تیم فوتبال ملوان است تا با برتری برابر تیم خیبر خرم آباد، به مرحله نیمه نهایی جام حذفی صعود کند.

البته در سوی دیگر میدان نیز، تیم خیبر خرم آباد در این مرحله با تیمهای لیگ برتری روبرو نشده و باید با یک تیم دسته اولی به رقابت بپردازد که به طور حتم این قرعه نیز، مناسب نماینده لرستان می باشد تا این تیم هم شانس پیروزی و صعود به مرحله نیمه نهایی رقابت های جام حذفی را داشته باشد.

اما با وجود اینکه در این دیدار تیم فوتبال ملوان بندرانزلی میزبان است، به طور حتم نماینده گیلان شانس زیادی دارد که برابر تیم خیبر خرم آباد به پیروزی برسد تا به جمع چهار تیم برتر رقابت های جام حذفی صعود کند.

تیم فوتبال ملوان بندرانزلی در رقابت های جام حذفی فصل جاری ابتدا برابر رایکا بابل به برتری رسید، سپس تیم ویستاتوربین تهران که هم اینک صدرنشین رقابت های لیگ دسته اول کشور است را شکست داد و به مرحله یک هشتم نهایی راه یافت.

ملوانان در  مرحله یک هشتم نهایی نیز موفق شدند در یک بازی خارج از خانه و در قائمشهر، تیم نساجی را شکست دهند و به مرحله یک چهارم نهایی صعود کنند تا به جمع هشت تیم برتر این مسابقات بپیوندند.

به هرحال طرفداران ملوان انتظار دارند که این تیم با توجه به قرعه مناسبی که در مرحله یک چهارم نهایی جام حذفی روبرو شده، با برتری برابر حریفش بتواند برای پنجمین بار به مرحله نیمه نهایی مسابقات جام حذفی کشور صعود کند.

جام حذفی کشور با عنوان گرامیداشت آزادسازی خرمشهر برگزار می‌شود که به همین مناسبت نیز در سالیان اخیر بازی پایانی و فینال این مسابقات در شهر خرمشهر برگزار و رقابت های این جام به صورت تک ‌حذفی و تک بازی برگزار می شود و یکی از سهمیه ‌های اصلی ایران در لیگ قهرمانان آسیا به قهرمان جام حذفی تعلق می‌گیرد.

تیم ملوان بندرانزلی در سالهای ۶۵ و ۶۹ عنوان قهرمانی و سالهای ۶۶ و ۶۷ عنوان نایب قهرمانی رقابت های جام حذفی کشور را کسب کرد و با ۲ قهرمانی و ۲ نایب قهرمانی یکی از پرافتخارترین تیم های کشور در مسابقات جام حذفی کشور بشمار می رود.