ایسنا/گیلان رئیس ستاد انتخابات گیلان، جمعیت رای اولی های استان گیلان را ۴۰ هزار و ۴۰۵ نفر دانست و افزود: از این تعداد نیز ۲۰ هزار و ۵۱۱ نفر پسر و ۱۹ هزار و ۸۹۴ نفر دختر هستند.

محمود قاسم نژاد در گفت وگو با خبرنگاران، اظهار کرد: سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری، ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا و میان دوره ای مجلس شورای اسلامی ۲۸ خرداد امسال برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه استان گیلان یک میلیون و ۹۸۸ هزار و ۵۳۴ نفر واجد شرایط رای دادن دارد، تصریح کرد: از این تعداد ۹۳۳ هزار و ۳۲۲ نفر مرد و ۹۹۵ هزار و ۲۱۲ نفر زن هستند.

رئیس ستاد انتخابات گیلان، جمعیت رای اولی های استان گیلان را ۴۰ هزار و ۴۰۵ نفر دانست و افزود: از این تعداد نیز ۲۰ هزار و ۵۱۱ نفر پسر و ۱۹ هزار و ۸۹۴ نفر دختر هستند.

قاسم نژاد، با بیان اینکه ۳۰۹۴ شعبه اخذ رای در سراسر استان پیش‌بینی شده است، گفت: از این تعداد ۲۷۱۵ شعبه ثابت و مابقی سیار است.

وی با اشاره به موعد تبلیغات نامزدها، خاطرنشان کرد: نامزدهای ریاست جمهوری تا ساعت هفت صبح روز پنجشنبه، ۲۷ خرداد و نامزدهای شوراهای اسلامی شهر و روستا تا ساعت ۲۴ چهارشنبه، ۲۶ خرداد فرصت تبلیغات دارند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری گیلان، با تاکید بر ضرورت رعایت پروتکل های بهداشتی، یادآور شد: کاندیداها باید به لحاظ شرایط کرونایی و نیز دستورالعمل های ابلاغی، موازین بهداشتی را رعایت کنند و براساس مر قانون فعالیت خود را انجام دهند.

انتهای پیام