رشت – ایرنا – فرماندار آستانه اشرفیه از آمادگی این شهرستان برای برگزاری یک انتخابات پرشور با حضور حداکثری مردم خبر داد و گفت: ۱۴۵ شعبه اخذ رای روستایی و شهری برای برگزاری انتخابات در آستانه اشرفیه تعیین شده است.

حمید رضایی امروز در گفتگو با خبرنگار ایرنا ، با اشاره به برگزاری سه انتخابات ششمین  دوره مجلس شورای اسلامی ، میان دوره ای مجلس شورای اسلامی و سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در این شهرستان افزود: آستانه اشرفیه ، تنها شهرستان استان گیلان است که که شاهد برگزاری سه انتخابات همزمان در آن هستیم.

وی ادامه داد: حدود ۲ هزار و ۵۰۰ نفر از عوامل در برگزاری انتخابات این شهرستان مشارکت و فعالیت دارند.

به گفته فرماندار آستانه اشرفیه، در انتخابات  بیست و هشتم خردادماه امسال در این شهرستان ، تعداد ۲۰ داوطلب در انتخابات میان دوره ای مجلس شورای اسلامی ، ۵۴ داوطلب در انتخابات شوراهای اسلامی مناطق شهری آستانه اشرفیه و بندرکیاشهر و ۷۰۱ داوطلب نیز در انتخابات شوراهای اسلامی مناطق روستایی با هم به رقابت می پردازند.

رضایی در ادامه با تاکید بر نقش انتخابات در اداره امور کشور با اتکاء به آراء عمومی اظهار داشت: این امر با مشارکت مردم در انتخابات تجلی پیدا می کند.

وی شرکت در انتخابات را یک تکلیف و وظیفه بزرگ دانست و گفت: انتخابات حق قانونی همه اقشار جامعه است که باید از این فرصت نهایت بهره جهت اداره امور و توسعه کشور برده شود.

فرماندار آستانه اشرفیه رقابت سالم،مشارکت حداکثری و امنیت را از شاخص های مهم یک انتخابات سالم عنوان کرد و یادآور شد: تمام تلاش عوامل برگزاری انتخابات در این شهرستان ، برگزاری یک انتخابات سالم ، پرشور ، با حضور حداکثری مردم است .

رضایی بر حفظ امانت حقوق انتخاب کنندگان و انتخاب شوندگان در انتخابات نیز تاکید و خاطر نشان کرد: از کلیه ظرفیت های موجود در این شهرستان برای برگزاری یک انتخابات سالم بهره خواهیم برد.

وی در پایان ، از کلیه مردم دعوت کرد تا در انتخابات بیست و هشتم خردادماه حضوری پرشور و حداکثری داشته باشند.

انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری، میان دوره ای مجلس شورای اسلامی ، خبرگان رهبری و ششمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا همزمان در سراسر کشور در ۲۸ خرداد ماه امسال  برگزار می شود.

شهرستان آستانه اشرفیه در شرق استان گیلان ، با داشتن دو بخش مرکزی و بندرکیاشهر دارای ۱۰۵ روستا و حدود ۱۰۸ هزار نفر جمعیت است.