رشت – ایرنا – کار توزیع ۱۴ هزار بسته غذایی تحت عنوان کمک معیشتی تهیه شده توسط مردم نیکوکار بین نیازمندان استان گیلان آغاز شد.

به گزارس خبرنگار ایرنا ، نماینده ولی فقیه در استان گیلان روز دوشنبه در مراسم توزیع این کمکهای خیرین  با اشاره به سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری اظهار کرد: روز ۲۸ خرداد ماه منتظر حضور آگاهانه و پرشور مردم پای صندوق های رای هستیم.

آیت الله رسول فلاحتی افزود: هم اینک کل جهان به ما می نگرد و منتظرند که مردم چه واکنشی نسبت به انتخابات خواهند داشت که به طور حتم در این روز، مردم با شور فراوان به وظیفه خود  عمل می کنند.

وی افزود: به طور حتم ۲۸ خرداد ماه یکی از روزهای پرشور انقلاب اسلامی خواهد شد و مردم گیلان نیز همانند گذشته و همگام و همدوش با سایر مردم کشور، به پای صندوق های رای خواهند آمد تا حماسه دیگری را رقم بزنند.

امام جمعه رشت اظهار داشت: با توجه به اینکه مردم حماسه ساز گیلان هشت هزار شهید تقدیم نظام اسلامی کرده و در بیش از ۳۰ انتخابات حضور یافته اند  نشان می‌دهد راه خدا، انقلاب و شهدا را هیچگاه فراموش نمی‌کنند.

وی به توزیع ۱۴ هزار بسته کمک‌ معیشتی نیز اشاره و بیان کرد: ۱۴ هزار بسته کمک معیشتی که بخش دیگری از کمک‌ های مردم نیکوکار گیلان است توسط بسیج و سپاه  بین آسیب‌دیدگان از کرونا توزیع می‌شود.

آیت الله فلاحتی خاطرنشان کرد: مردم فهیم گیلان همواره در کارهای خیرخواهانه پیش قدم بوده و از زمان شیوع کرونا نیز، به یاری همنوعان خود شتافته و با کمک های خیرخواهانه مردم، تاکنون بسته های کمک معیتشی زیادی تهیه و بین نیازمندان توزیع شده است.

نماینده ولی فقیه در استان گیلان در  خاتمه گفت: کار آغاز ۱۴ هزار بسته معیشتی نیز از امروز شروع شده و تا پایان هفته کرامت ادامه می یابد که این بسته ها توسط بسیجیان و سپاه قدس گیلان به دست نیازمندان خواهد رسید.

گیلان با دو و نیم میلیون نفر جمعیت از نخستین استان های درگیر شیوع ویروس کرونا در کشور بود.