آستارا – ایرنا – امام جمعه آستارا گفت: پشتیبانی مردم از نظام اسلامی تکلیفی شرعی و انتخابات، نماد این حمایت مردمی است و باید حضوری پر شور و حداکثری در پای صندوق‌های آرا داشته باشیم.

به گزارش خبرنگار ایرنا، حجت الاسلام کاظم حافظ نیا روز دوشنبه در همایش مشارکت حداکثری با حضور مسئولان، بخشداران، دهیاران، خبرنگاران و شخصیت های اجتماعی در مصلی آستارا گفت: امام راحل با حرکت انقلابی خود از سال ۴۲ و با براندازی رژیم طاغوت در سال ۵۷ جمهوری اسلامی را تشکیل داد و امروز وظیفه ما حمایت و پشتیبانی از این میراث گرانقدر است.

وی افزود: نخستین حکومت اسلامی را پیامبر اکرم (ص) بنیانگذاری کرده و در منطق و اصول ما، حاکمیت از آن امام معصوم (ع) و در دوران غیبت او حق ولی فقیه عادل و عالم است.

وی ادامه داد: حکومت اسلامی باید همواره از حمایت مردمی برخوردار باشد و انتخابات، صحنه اتکا نظام اسلامی به ملت است و امروز هر امری که باعث تضعیف نظام اسلامی شود، از نظر شرعی گناه و حرام است.

حافظظ نیا  گفت: در نظام اسلامی ما رای یک مسلمان با یک مسیحی یا سایر اقلیت های دینی برابر است و مراجع تقلید نیز شرکت در انتخابات را واجب عینی و ترک آن را سبب عقاب و عذاب در روز قیامت دانسته اند.

امام جماعت آستارا انتخابات را پشتوانه مردمی برای اقتدار نظام اسلامی و تجلی همراهی مردم با نظام و رهبری عنوان و تصریح کرد: شرکت چشمگیر ما در پای صندوق های آرا سبب عزت ایران اسلامی در جهان خواهد شد.

در آغاز این همایش، سالروز ولادت حضرت معصومه (س) ، روز دختر و دهه کرامت با مولودی خوانی گرامی داشته شد.

انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری، میان دوره ای مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری و ششمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا همزمان در سراسر کشور در ۲۸ خرداد ماه سال ۱۴۰۰ برگزار خواهد شد.

شهرستان مرزی بندر آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در منتهی الیه غرب استان گیلان و مرز جمهوری آذربایجان واقع شده است.