رشت – ایرنا – نماینده ولی فقیه و امام جمعه رشت با تاکید بر اینکه مناظره محل توهین نیست گفت: همه نامزدها محترم هستند و می بایست بدون سیاه‌نمایی دستاوردها و خدمات را مدنظر داشته باشند.

آیت الله رسول فلاحتی در خطبه های این هفته آئین عبادی سیاسی نماز جمعه رشت افزود: نظام جمهوری اسلامی در این ۴۲ سال دستاوردهای بسیاری داشته است و تخریب کردن عاقلانه نیست.  

وی با بیان اینکه سیاه نمایی موجب دلسردی نسل معاصر و آینده می شود، اظهار داشت: جمهوری اسلامی خدمات فروانی در عرصه های مختلف داشته است  ؛بخش اعظم مشکلات کشور داخلی و بخش دیگر آن تحریم ها بوده است؛ لذا مردم مسئولانی می خواهند که به صورت میدانی مشکلات را درک کنند و جرات ایستادگی داشته باشند.

امام جمعه مرکز استان گیلان انتخابات پیش رو را از مهمترین رخدادهای ۴۲ سال گذشته توصیف کرد و گفت: مردم هوشیار باشند زیرا دشمن تلاش می کند با برجسته نشان دادن تحریم ها از حضور مردم در پای صندوق های رای بکاهد تا در نشست های برلین اعمال نفوذ نماید.

آیت الله فلاحتی اظهار داشت: دشمن می خواهد القا کند که انتخابات مهندسی شده است و قصد دارد با تحریف، ناراحتی مردم از مسئولان را ناراحتی مردم از نظام اسلامی جلوه دهد.

وی با بیان اینکه مردم نظامشان را می خواهند گفت: دشمن همه چیز اعم از رهبری و شورای نگهبان را بهانه می کند تا پایه های نظام را مورد حمله قرار دهد حال آنکه مردم ما همیشه هوشیار بوده و این بار نیز با حضور پررنگ خود در انتخابات برنامه های شوم آنان را نقش برآب می کنند.

امام جمعه رشت همچنین از مردم خواست در بحث انتخابات شوراها بدون توجه به نما و ژست عکس ها، مدبرانه و هوشیارانه افراد میدانی و پاکدست را برگزینند.

امام جمعه رشت در بخش دیگری از سخنانش با انتقاد از رافائل گروسی مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی به دلیل حمایت از اروپائیان و  تهمت جاه طلبی زدن به ایران، از دستگاه های نظارتی خواست در بحبوحه انتخابات از نظارت غافل نشوند تا مبادا در پشت صحنه اتفاقاتی رقم بخورد که دیگر از دست هیچکس کاری بر نیاید.