رشت- ایرنا- جانشین فرماندهی سپاه قدس گیلان گفت: ورزش مبلغ فرهنگی و ترویج کننده فرهنگ یک کشور در جهان و جامعه است.

سرهنگ حسن حبیبی روز پنجشنبه در دیدار با نخبگان ورزش گیلان اظهار داشت: به طور حتم ما تاکنون نام بعضی از کشورها را نشنیده ایم همانطور که تعدادی از کشورها نیز شاید نام ایران را نشنیده اند اما یک ورزشکار می تواند در مسابقات جهانی، بین المللی و المپیک نام و فرهنگ کشور خود را به جهانیان بشناساند که این امر نشان از اهمیت ورزش در جهان دارد.

وی افزود: این در حالی است که تعدادی از ورزشکاران در رشته های مختلف به خصوص در رشته پرطرفدار فوتبال شهرت جهانی داشته و نه تنها در کشور خود، بلکه در اقصی نقاط جهان طرفدار دارند که این امر نیز نشان می دهد ورزش می تواند چه نقش تعیین کننده و ویژه ای در جهان داشته باشد.

وی ادامه داد: از سوی دیگر ورزش باعث ایجاد نشاط، شادابی و امید در جامعه می شود و به همین دلیل پرداختن به امر ورزش در اسلام توصیه شده و در کشور ما نیز، مسئولان اهمیت ویژه ای برای ورزش قائلند و آموزش و ورزش در جامعه ما، جایگاه مهمی دارند چون در رشد و بالندگی جامعه نقش ارزنده ای را ایفا می کنند.

جانشین فرماندهی سپاه قدس گیلان بیان کرد: در بازی معروف ایران و استرالیا نیز که باعث صعود ایران به جام جهانی شد، همگان شاهد بودیم که چه شور و نشاطی در کل جامعه ایجاد شد و همه مردم از این پیروزی ملی خوشحال شدند.

سرهنگ حبیبی اضافه کرد: ما نیز در سپاه قدس گیلان ۱۷ رده تخصصی داریم که یکی از آنها، ورزش است چون ورزش علاوه برایجاد نشاط و شادبی، باعث پویایی پایگاه های بسیج می شود و تمام سعی و هدف ما این است که تجهیزات ورزشی را بیش از پیش در پایگاه های بسیج، دایر کنیم.

وی تصریح کرد: از سوی دیگر هم اینک دین رسمی ۳۷ کشور اسلام است اما شاهدیم که بانوان ورزشکار ایران با رعایت کامل پوش اسلامی در مسابقات ورزشی حضور می یابند که این امر، یکی از دستاوردهای انقلاب اسلامی است.

وی به نقش جامعه ورزش در هرچه باشکوه تر برگزارشدن انتخابات نیز اشاره و اظهار کرد: به طور حتم نخبگان ورزشی تاثیر مثبتی در باشکوه تر برگزار شدن انتخابات دارند و هدف سپاه نیز حضور حداکثری مردم در انتخابات ریاست جمهوری است تا یک انتخابات سالم و امن برگزار شود.

جانشین فرماندهی سپاه قدس گیلان افزود: البته باید انتخاب درست را انجام دهیم چون با انتخاب درست ، چهار تا هشت سال کشور در مسیر پیشرفت قرار می گیرد اما با انتخاب نادرست، همین زمان را از دست می دهیم و این در حالی است که ما منابع زیادی برای گسترش کشور داریم چون دومین تولید کننده گاز در جهان و چهارمین کشور نفت خیز هستیم که شرایط جاده ای مناسب ، با آب و هوای معتدل داریم که می توان در بخش های مختلف به خصوص در صنعت گردشگری سرمایه گذاری مناسبی انجام داد.

در جلسه جانشین فرماندهی سپاه قدس گیلان با نخبگان جامعه ورزش گیلان، تعدادی از ورزشکاران و همچنین تعدادی از روسای هیات های ورزشی این استان حضور داشتند.