ایسنا/گیلان رئیس سازمان صمت استان گیلان گفت: قطع یکباره انرژی خسارت های زیادی به روند فعالیت صنایع وارد کرده است.

فرهاد دلق پوش امروز در جلسه با مدیران شرکت توزیع برق استان گفت: بسیاری از صنایع گیلان از قطع یکباره برق و گاز دلخور و مغبون هستند زیرا این اقدام، خسارت های زیادی به روند فعالیت صنایع وارد کرده است.

وی  اتخاذ تمهیدات لازم جهت کاهش فشار بر صنایع استان را در خصوص قطعی های اخیر خواستار شد و تاکید کرد: حسب قانون، وزارت نفت، موظف به تامین سوخت جایگزین است و در این راستا واحد های صنعتی و صنفی حساس ما برای جایگزینی سوخت؛ امکانات و تجهیزات ویژه ای برای تبدیل و مصرف آن در خطوط تولید می خواهند که تاکنون برای همه واحد ها پیش‌بینی نشده است.

دلق پوش، کندی روند فعالیتهای صنعتی و تولیدی را به ضرر همگان دانست و عنوان کرد: توقع داریم نوع رفتار با صنایع بدهکار انرژی هم باید فرهنگ سازی شود و از برخورد شتابزده با کارآفرینان بخش تولید جداً خودداری شود و وضعیت دشوار اقتصادی توسط مدیران دستگاه ها و بدنه کارشناسی به نیکی درک بشود و قطعا مشتری مداری جزو ذات سازمان های خدمت رسان است.

وی افزود: البته مدیران صنایع ما توقع دارند اگر قرار است که قطع برق در استان انجام شود میزان و درصد آن نسبت به سایر استان‌ها بیشتر نباشد تا حد امکان فشار کمتری به واحدهای صنعتی استان وارد شود و زمانبندی قطعی از طریق رسانه ها و ارسال پیامک با توجه به به حساسیت و نوع کار واحدها به موقع اعلام شود که مدیر واحد صنعتی بلاتکلیف نماند.

رئیس سازمان صمت استان گیلان خاطرنشان کرد: در قالب تفاهم نامه با شرکت برق برخی تغییرات در ساعات کاری کارخانجات بوجود آمده است که البته این تغییر شیفت ها هم اختلالاتی در بهره وری نیروی انسانی واحدهای صنعتی پیش خواهد آورد. به ویژه که در روزهای آتی با توجه به نزدیکی فصل تابستان، شرایط به مراتب سخت تر خواهد بود.

وی در ارتباط با تعامل با واحدهای صنعتی نیز تاکید کرد: نحوه تعامل و تفاهم باید به گونه ای انجام شود که کمترین آسیب وارده را در پی داشته باشد چراکه صنایع و کارخانجات متعلق به همه مردم است و همگی از چرخش اقتصادی و ایجاد اشتغال آنها بهره مند می شویم و تعطیلی حتی یک واحد به نفع هیچ کس نیست.

انتهای پیام