رشت – ایرنا – جمعی از هنرمندان گیلان بر آن شدند تا طبیعت و گیرایی های طبیعی استان را در هیات مسابقه عکسی با عنوان "چشم انداز گیلان" به ثبت برسانند.

به گزارش خبرنگار ایرنا ،مسابقه در بخش دوربین عکاسی و به داوری شباب گلچین،اسماعیل گلشن مژدهی و مسعود ثبوتی از هنرمندان شناخته شده گیلان برگزار می شود.
در فراخوان این مسابقه فرهنگ سازی و توسعه افکار عمومی نسبت به طبیعت گیلان و کمک به جذب گردشگران داخلی و خارجی ذکر شده است.

مهلت پایان ارسال آثار ۲۴ خردادماه ذکر شده و نمایشگاهی از  ۲۰ اثر برگزیده  ۲۹خرداد ماه تا سوم تیرماه در نگارخانه ایماژ به نمایش در می آید . از مخاطبان خواسته شده برای ارسال آثار از طریق واتساپ به شماره ۰۹۹۱۶۴۲۳۸۴۸ اقدام نمایند.
بر اساس دانش توریسم؛ گردشگری در سطح بالای اقتصادی و اجتماعی آن موجب شکوفا شدن ذوق و استعداد و ارتقاء آموزش در همه زمینه ها می شود و بر همین اساس کشوری که در صنعت گردشگری فعال می شود، می تواند میلیون‌ها گردشگر را به خود جلب نماید.
گردشگری در مجموع نه تنها موجب اشتغال، افزایش درآمد، صلح و آرامش می شود بلکه سطح هنر و ذوق و استعداد را ارتقاء می بخشد ؛به هر روی گیلان همایشی است از گیرایی‌ها و گونه های متعدد گردشگری که طبیعت گردی (اکوتوریسم) سرآمد آنهاست و چه بسیار حیف که کرونا حسرت آفرین سفرهای راحت شد اما این نیز خواهد گذشت و بار دیگر سفر به شمال جان خواهد گرفت و صنعت گردشگری غوغا خواهد کرد.