رشت – ایرنا – فرماندار آستانه اشرفیه گفت: از آغاز شیوع ویروس کرونا تاکنون ۱۸ هزار و ۶۰۰ بسته معیشتی در این شهرستان توزیع شده است.

حمید رضایی صبح امروز در گفتگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این بسته های حمایتی در قالب اجرای رزمایش های همدلی و کمک مومنانه با مشارکت افراد خیر ، نیکوکاران، نهادهای حمایتی ، نیروهای مردمی ، دهیاران و پایگاه های مقاومت در طی چند مرحله تهیه و در بین خانوارهای آسیب دیده ناشی از شیوع ویروس کرونا توزیع شده است.

وی ارزش این تعداد بسته های معیشتی را حدود ۵۰ میلیارد ریال اعلام و خاطر نشان کرد: توزیع بسته های حمایتی با هدف کمک به خانواده های بی بضاعت منطقه  همچنان تداوم خواهد داشت.

فرماندار شهرستان آستانه اشرفیه در ادامه با تاکید بر رعایت پروتکل های بهداشتی ستاد مقابله با ویروس کرونا یادآور شد: انتظار می رود به منظور مقابله با ویروس کرونا ،  استفاده از ماسک و مواد ضد عفونی کننده ، پرهیز از سفرهای غیر ضروری و تجمعات از سوی عموم مردم همچنان مورد توجه قرار گیرد.

شهرستان آستانه اشرفیه در شرق استان گیلان با داشتن دو بخش مرکزی و بندرکیاشهر دارای ۱۰۵ روستا و حدود ۱۰۸ هزار نفر جمعیت است.