ایسنا/گیلان رئیس شورای هماهنگی ستادهای مردمی ابراهیم رئیسی، با بیان اینکه در فعالیت های سیاسی ستادها اخلاق فراموش نشود، عنوان کرد: مجاز نیستیم کاری را برای رای آوری کاندیدای مورد نظر انجام دهیم.

محمد دوستار در نشست خبری، از انتخابات ۲۸ خرداد به عنوان یک انتخابات مهم، حساس و در عین حال پیچیده یاد کرد و گفت: انتخابات برای همه کشورها مهم است، زیرا میزان مشارکت مردم در انتخابات نوعی بازخورد عملکرد دولت و نظام سیاسی است.

وی با اشاره به بازخورد مشارکت مردم در عرصه های مختلف سیاسی، اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی، افزود: تبعیت مردم از قوانین و مقررات، پرداخت عوارض و مالیات، گردهمایی های ملی و مذهبی و… شیوه های مختلفی از مشارکت مردم است، اما انتخابات اوج این مشارکت هاست.

رئیس شورای هماهنگی ستادهای مردمی حجت الاسلام ابراهیم رئیسی، با بیان اینکه هرچقدر میزان مشارکت مردم در انتخابات بیشتر باشد نشان دهنده کارآمدی دولت و در نهایت مقبولیت نظام سیاسی است، اظهار کرد: یک نظام سیاسی مانند جمهوری اسلامی ایران که بر مبنای مردم سالاری دینی شکل گرفته، دارای ارکان و قوای مختلف است، اما عملکرد قوه مجریه در مشارکت حداکثری مردم در انتخابات و ایجاد مقبولیت نظام سیاسی بسیار اهمیت دارد.

دوستار، با تصریح بر اینکه مردم تفکیکی بین دولت و نظام سیاسی قائل نیستند و اغلب عملکرد دولت را به نظام سیاسی نسبت می دهند، خاطرنشان کرد: انتخابات در داخل و خارج و معادلات منطقه ای و جهانی اثرگذار است.

وی با بیان اینکه شیوع بیماری منحوس کرونا و عدم برگزاری تجمعات انتخاباتی به شیوه مرسوم سال های گذشته به پیچیدگی شرایط کمک کرده است، متذکر شد: متاسفانه جنگ رسانه ای علیه کشور و انتخابات ما توسط دشمنان قسم خورده نظام اسلامی طراحی شده است.

رئیس شورای هماهنگی ستادهای مردمی حجت الاسلام رئیسی، هدف از جنگ رسانه ای دشمنان از طریق ارائه تحلیل های غلط را عدم مشارکت در انتخابات دانست و گفت: رسانه ها و برخی افراد مردم را به رای ندادن تهییج می کنند لذا رسانه های انقلابی به تبیین دستاوردهای مشارکت حداکثری بپردازند.

وی با بیان اینکه امروز کشور ما نیازمند تغییر و تحول در حوزه های سیاسی و اقتصادی و فرهنگی و روابط بین المللی است، عنوان کرد: حجت الاسلام رئیسی با توجه به درخواست های متعدد اقشار مختلف مردم به عرصه انتخابات ورود کرد، زیرا ایشان نشان داده که می تواند منشا تحول باشد و گره هایی که دیگران خیال می کردند بازشدنی نیست را باز کند. در واقع این احساس در مردم ایجاد شده که حجت الاسلام رئیسی با برخورداری از تفکر انقلابی و مدیریت جهانی توانایی رفع مشکل معیشت و اشتغال را دارد.

دوستار، حجت الاسلام رئیسی را از جنس مردم برای مردم دانست و خاطرنشان کرد: ستادهای مردمی حجت الاسلام رئیسی مشارکت حداکثری و انتخاب اصلح در قالب کاندیدای مورد نظر را دنبال می کنند.

وی با بیان اینکه در فعالیت های سیاسی ستادها اخلاق فراموش نشود، عنوان کرد: مجاز نیستیم کاری را برای رای آوری کاندیدای مورد نظر انجام دهیم. متاسفانه بی اخلاقی هایی صورت گرفته در ادوار گذشته فضای بدی را ایجاد کرده که در مناظره اخیر شاهد آن بودیم.

رئیس شورای هماهنگی ستادهای مردمی حجت الاسلام رئیسی، وظیفه رسانه ها را تبیین درست دانست و یادآور شد: هرچقدر انتخاب مردم درست و منطقی باشد، نتیجه آن به مردم باز می گردد.

دوستار، خواستار رعایت اخلاق و شئونات اخلاقی در تبلیغات قبل، حین و بعد از انتخابات شد و عنوان کرد: پرهیز از اسراف و زیاده روی و تبلیغات با هزینه های سنگین مورد نظر ستادهای این شوراست و شعار «هر خانه یک ستاد» را دنبال می کنیم.

و با اشاره به تمرکز ۸۰ درصدی تبلیغات در فضای مجازی، یادآور شد: به زودی کتابچه زندگینامه، سوابق اجرایی و عملکرد حجت الاسلام رئیسی به عنوان یک مرجع رسمی جهت مرور مردم توزیع می شود.

انتهای پیام