رشت – ایرنا – مدیرکل آموزش و پرورش گیلان با اشاره به ثبت نام پنج هزار و ۶۵۸ داوطلب در آزمون پایه های هفتم و دهم استعدادهای درخشان در این استان گفت: حدود هفت نفر برای هر صندلی ۱۱ مرکز استعدادهای درخشان گیلان رقابت می کنند.

به گزارش روابط عمومی آموزش و پرورش گیلان، محمد رحمتی با اشاره به شرکت ۳ هزار و ۵۷۶ داوطلب در آزمون پایه هفتم و ۲ هزار و ۸۲ نفر در آزمون پایه دهم مدارس استعدادهای درخشان اظهار داشت: ۴۴۰ نفر در پایه هفتم و ۳۸۹ نفر در آزمون ورودی پایه دهم مدارس استعدادهای درخشان پذیرفته می شوند.

وی خاطر نشان کرد: داوطلبان تحصیل در پایه های هفتم و دهم مدارس استعدادهای درخشان “سمپاد” می توانند از طریق سامانه http://azmoon.medu.ir کارت ورود به جلسه امتحان را دریافت کنند.

مدیرکل آموزش و پرورش گیلان بیان داشت: داوطلبانی که در مراحل اولیه ثبت نام موفق به پرداخت وجه نشده باشند، نیز می تواند نسبت به پرداخت وجه اقدام و پس از نهایی کردن ثبت نام برای دریافت کارت اقدام کنند.

وی خاطر نشان کرد: سوالات آزمون ورودی پایه هفتم به شیوه چهار گزینه ای به منظور سنجش هوش، استعداد و خلاقیت دانش آموزان طراحی شده ضمن اینکه محتوای آزمون پایه دهم مشتمل بر سوالات ” استعداد تحلیلی”  و “استعداد تحصیلی” است.

مدیرکل آموزش و پرورش گیلان بیان داشت: آزمون ورودی پایه هفتم  و دهم استعدادهای درخشان به ترتیب ساعت ۹ صبح ۲۰ و ۲۱ خرداد برگزار می شود.

سال گذشته چهار هزار و ۱۹۲ دانش آموز در آزمون ورودی مدارس سمپاد “استعدادهای درخشان”  در پایه هفتم و ۲ هزار و ۴۵۴ دانش آموز در آزمون مدارس سمپاد پایه دهم با هم رقابت کردند که ۷۷۷ دانش آموز شامل ۴۶۲ دانش آموز در پایه هفتم “دوره اول متوسطه” و ۳۱۵ دانش آموز نیز در پایه دهم “دوره دوم متوسطه” پذیرفته شدند.

هم اکنون، ۳ هزار و ۵۹۵ دانش آموز در ۱۱ واحد آموزشی استعدادهای درخشان استان گیلان تحصیل می کنند.

آموزش و پرورش گیلان دارای افزون بر ۳۶۸ هزار دانش آموز است که در سه هزار و ۷۰۰ فضای آموزشی با ۱۹ هزار کلاس درس و زیربنای افزون بر یک میلیون و ۶۵۰ هزار مترمربع تحصیل می کنند.