آستارا – ایرنا – رئیس دانشگاه آزاد اسلامی آستارا گفت: مجوز ایجاد مزرعه آموزشی و گردشگری در اراضی این مرکز علمی از سوی هیات امنای دانشگاه متبوع در استان گیلان و کشور اخذ شده و چند سرمایه‌گذار بخش خصوصی برای پذیرش طرح‌های اجرایی آن اعلام آمادگی کرده‌اند.

اورنگ استقامت روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان این که  تغییر کاربری اراضی دانشگاه آزاد اسلامی آستارا  برای ایجاد مزرعه آموزشی و گردشگری  زمانبر  و  نیازمند موافقت وزارتخانه میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی  است ابراز امیدواری کرد با  همراهی مسئولان شهرستان آستارا با سرعت مطلوب انجام گیرد.

وی افزود: اراضی مدنظر برای مزرعه آموزشی و گردشگری در سطح ۲۶ هکتار و شامل هفت هزار و ۹۰۰ متر مربع ساختمان و چند سوله و انبار است و با ایجاد این مزرعه، هم زمینه کارهای پژوهشی و تحقیقاتی دانشجویان و هم بستر درآمدزایی و فعالیت های کارآفرینی سرمایه گذاران در حوزه گردشگری فراهم خواهد شد.

وی با اشاره به در حال تدوین بودن نقشه مزرعه آموزشی و گردشگری همراه شهر بازی و  اعلام آمادگی چند سرمایه گذار برای شروع کار اظهار داشت  :این اراضی با قرادادهای ساخت و بهره برداری نظیر اجاره به شرط تملیک در اختیار سرمایه گذار قرار خواهد گرفت.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی آستارا گفت: این دانشگاه در سال ۶۶ تاسیس شده و هم اکنون در ۹۰ رشته کاردانی، کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری، یکهزار و ۵۰۰ دانشجو دارد.

شهرستان گردشگرپذیر بندر مرزی آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در منتهی الیه غرب استان گیلان، حاشیه دریای خزر و مرز جمهوری آذربایجان واقع شده است.