ایسنا/گیلان رئیس اورژانس ۱۱۵ گیلان با اشاره به قرار گرفتن در فصل گرما و بروز گرمازدگی، مهمترین اقدامات موثر در پیشگیری از گرمازدگی را تشریح کرد.

دکتر پیمان اسدی در گفت وگو با ایسنا با اشاره به اقدامات موثر در پیشگیری از گرمازدگی اظهار کرد: وقتی که برای مدت طولانی در معرض تابش آفتاب یا در یک محیط گرم هستید و همچنین قبل و بعد و در طی ورزش، مصرف مایعات را بیشتر کنید.

وی با تاکید بر خودداری از پوشیدن لباس های ضخیم که مانع تعریق و دفع گرما می شود، گفت: به طور کلی در تابستان و هوای گرم مصرف مایعات را باید بیشتر و از مصرف چای، قهوه و انواع کولاها خودداری کرد.

رئیس اورژانس ۱۱۵ گیلان بر لزوم استفاده بیشتر سبزیجات و میوه جات تاکید و تصریح کرد: ساعات ۱۲ تا ۱۵ که شدت گرما در تابستان بیشتر است، در صورت امکان از منزل بیرون نیاییم.

اسدی ادامه داد: چنانچه در هوای گرم ورزش می کنید، سعی کنید تمرینات شدید را صبح زود و یا عصر که هوا خنک است انجام دهید.

وی افزود: چنانچه یکی از اعضای خانواده، پوست خشک و داغ داشت یا دچار هذیان، تشنج و یا عدم هوشیاری شد، سریعا با اورژانس ۱۱۵ تماس گرفته و فرد را در وضعیت خوابیده قرار داده و محیط را خنک نموده و پاهایش را بالاتر از سطح بدنش قرار دهید.

رئیس‌ اورژانس ۱۱۵ گیلان با بیان اینکه آب سرد روی گردن، شانه و کشاله ران فرد گرمازده باید قرار داد و مرتبا او را باد زد، گفت: از دادن هرگونه داروی تب بر به فرد باید خودداری نمود؛ همچنین اگر فرد هوشیاری ندارد، او را به پهلو خوابانده و از خوراندن مایعات و… به وی اجتناب شود.

انتهای پیام