رشت _ ایرنا_ استاد دانشگاه و پژوهشگر تاریخ اسلام گفت : امام خمینی دست استعمارگران و مزدوران بیگانگان را از کشور ما کوتاه کرد و به ملت ما عظمت بخشید .

دکتر حشمت الله قنبری روز جمعه در مراسم بزرگداشت قیام پانزده خرداد پیش از خطبه های نماز جمعه این هفته در مصلی رشت، جمهوری اسلامی را از برکات امام خمینی “ره” عنوان و اظهار کرد: امام خمینی “ره” قلب های مردم را مرکز حکومت خود قرار داده و جمهوری اسلامی را در کشور پیاده کرد .

وی تصریح کرد: امام راحل رهبری اقدام به احیاگری دینی کرد و نه تنها امروز بلکه صدها سال بعد از امام راحل هر پژوهشگر و محقق منصفی می تواند نسخه هدایت ، محور حرکت و نشاط سیاسی و اجتماعی و عدالت را از زندگی امام خمینی “ره” استخراج کند.

استاد دانشگاه و پژوهشگر تاریخ اسلام خاطر نشان کرد: آنچه  باعث می شود راه امام راحل بالندگی داشته باشد پیروی از حضرت امام خمینی “ره” و تبعیت از راه آن امام است.

وی در ادامه با بیان اینکه مردم از نظام مقدس جمهوری اسلامی مایوس نیستند، اضافه کرد: مردم از بی عدالتی و  از عدم تحقق وعده ها ناراحت هستند.

دکتر قنبری بیان داشت: مردم ایران  انقلابی و اسلامی بوده و هستند و  جان خود را پای ارزش های دینی می گذارند، مردم می خواهند قلب قاسم سلیمانی در سینه خدمتگزاران آنها بتپد.

این استاد دانشگاه و پژوهشگر تاریخ اسلام با اشاره به در پیش بودن انتخابات ٢٨ خرداد در کشور ابراز امیدواری کرد مردم با حضور  گسترده در انتخابات دشمنان نظام را مایوس کنند.

 چهاردهم خرداد سالروز رحلت حضرت امام خمینی “ره” بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران است.