آستارا – ایرنا – پنج روستای کوهستانی و سخت‌گذر بخش حویق تالش با اجرای طرح آبرسانی قرارگاه سازندگی و محرومیت‌زدایی سپاه گیلان و همکاری دستگاه‌های ذیربط، از نعمت آب شرب سالم برخوردار شدند.

گزارش روز پنجشنبه روابط عمومی فرمانداری تالش به ایرنا حاکی است، فرمانده سپاه قدس گیلان در آئین افتتاح آبرسانی به پنج روستا در مسجد کوهستان بخش حویق گفت: اجرای این پروژه از سال ۹۸ به مدد قرارگاه سازندگی و محرومیت زدایی سپاه و دستگاه های مسئول آغاز شده بود و برای اجرای ۱۷ کیلومتر خط لوله، ۱۵ میلیارد ریال هزینه شده است.

سردار محمد عبدالله پور افزود: خط لوله آب تا درب منازل روستاهای کوهستان بالا ، کوهستان پایین ، بیجاربین ، مژده علی و دشتکی رسیده است و با اتصال انشعابات و بهره برداری از این طرح، ۲۵۰ خانواده با حدود یکهزار نفر جمعیت از آب سالم و بهداشتی بهره مند می شوند.
در ابتدای اردیبهشت ماه سال ۱۴۰۰  کاظم رزمی بخشدار حویق از موفقیت در تست و آبگیری منبع و خط انتقال آب شرب روستاهای کوهستان حویق خبر داده بود.
 
روستاهای کوهستان بخش حویق تالش از محروم‌ترین و دور افتاده ترین روستاهای بخش است و مسیر دسترسی این مناطق ییلاقی، صعب العبور و دارای شیب زیاد است.

شهرستان تالش با ۲۰۰ هزار نفر جمعیت و بخش های مرکزی، اسالم ، حویق و کرگان‌رود در ۱۱۰ کیلومتری غرب مرکز استان گیلان واقع شده است.