آستارا – ایرنا – تیم فوتبال شهرداری آستارا بعد از ۹ هفته ناکامی در مسابقات لیگ دسته اول فوتبال کشور، در هفته بیست و هفتم این رقابت‌ها با نتیجه ۲ بر یک بر پارس جنوبی جم غلبه کرد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، بازی تیم فوتبال شهرداری آستارا با تیم پارس جنوبی جم عصر چهارشنبه در ورزشگاه وحدت آستارا برگزار شد و شهرداری آستارا در دور برگشت مسابقات برای دومین بار میزبان بود.

تیم پارس جم در دقیقه ۱۸ با بازی تهاجمی کیانوش میرزایی به یک گل دست یافت و در نیمه دوم، سرمربیان هر دو تیم بازیکنان جدید و تازه نفس را وارد میدان کردند.

شهرداری آستارا با ترکیب تهاجمی در دقیقه ۵۳  از روی نقطه پنالتی گل مساوی را توسط رضا فخری به ثمر رساند و در دقیقه ۷۳ جواد آقایی پور گل پیروزی این تیم را وارد دروازه حریف کرد.

 بعد از کنار رفتن احمد جمشیدیان از سرمربیگری تیم شهرداری، نادر عزت اللهی مدیر فنی تیم، هدایت آن را برابر پارس جم بر عهده داشت و قضاوت دیدار بر عهده شاهین یزدانی، امیرمحمد داوودزاده و محمد حیدری از تهران بود.

دروازه بان تیم مهمان در دقایق پایانی بازی با دریافت کارت قرمز از زمین بازی اخراج شد و تیم شهرداری آستارا در بازی بعدی خود، روز ۱۷ خرداد مهمان ملوان بندرانزلی خواهد بود.

تیم فوتبال شهرداری آستارا با کسب ۳۵ امتیاز در رتبه یازدهم و تیم پارس جنوبی جم با ۳۹ امتیاز در رده نهم جدول مسابقات لیگ دسته اول کشور قرار گرفت.

در مسابقات فوتبال دسته یک کشور ۱۸ تیم از جمله سه تیم ملوان انزلی، چوکای تالش و شهرداری آستارا از گیلان حضور دارند و پس از انجام ۳۴ بازی، تیم های اول و دوم جدول جواز حضور در لیگ برتر دوره بیست و یکم را برای سال ۱۴۰۰ کسب خواهند کرد و ۲ تیم انتهای جدول راهی لیگ دسته دوم خواهند شد.

 بندر مرزی آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در غرب استان گیلان و مرز جمهوری آذربایجان واقع و سه هزار و ۵۰۰ ورزشکار در این شهرستان ساماندهی شده است.