رشت – ایرنا – استاندار گیلان بیان کرد : اصالت بخشی به صندوق های رای دستاورد نظام جمهوری اسلامی و میراث ماندگار امام خمینی (ره) است که با صراحت فرمودند ،میزان رای مردم است.

ارسلان زارع روز چهارشنبه در نشست شورای فرهنگ عمومی گیلان بیان کرد : وظیفه اصلی مجریان، برگزاری انتخاباتی آبرومند ،سالم و امن است؛تمهیدات لازم در این خصوص اندیشیده شده و برنامه ریزی های صورت گرفته این امید را می دهند که به حتم انتخاباتی سالم و قانونمند  برگزار می کنیم.
وی با بیان اینکه تلاش می کنیم زمینه مشارکت خوب و شایسته مردم فراهم شود اظهار داشت :رضایتمندی و حضور حداکثری زمینه تقویت وحدت و انسجام را فراهم می آورد؛ تاکید مقام معظم رهبری بر مشارکت گسترده در انتخابات است و باید از همه ظرفیت های لازم برای برآوردن این مهم استفاده شود.
وی با بیان اینکه بدلیل شیوع کرونا شرایط برگزاری انتخابات متفاوت خواهد بود خاطرنشان کرد: همه برنامه ریزی های صورت گرفته با تاکید بر رعایت شیوه نامه های بهداشتی انجام گرفته و تلاش شده است با استفاده از فضای رسانه ای زمینه آگاهی بخشی ،تبلیغ و تهییج فراهم شود.
زارع در بخش دیگری از سخنان خود به موضوع گردشگری در تابستان اشاره و تصریح کرد: گیلان به سبب مواهب خدادادی  یکی از مقاصد اصلی گردشگری است ؛ اما متناسب با شرایط ،برای تعطیلات پیش رو در ستاد کرونا ممنوعیت ورود به تفرجگاه ها اعلام شده است.
استاندار گیلان ادامه داد: فعالان حوزه گردشگری یکی از  اقشاری هستند که در اثر شیوع  کرونا، اشتغال و فعالیت آنان دچار آسیب شد و باید تلاش شود آسیب ها در این خصوص کمتر شود . 
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان نیز در این نشست با بیان اینکه اصول دین مبتنی بر یک انتخاب آگاهانه است گفت:  ۲۸خردادماه انتخابات پر شوری خواهیم داشت .
فیروز فاضلی با بیان اینکه آزمون بزرگی در پیش است بر مشارکت حداکثری مردم در نخستین جلسه شورای فرهنگ عمومی در سال ۱۴۰۰ تاکید کرد.
نشست شورای فرهنگ عمومی گیلان با حضور نماینده ولی فقیه در گیلان و جمعی از مدیران فرهنگی استان با دو موضوع مشارکت حداکثری در انتخابات و موضوع اعلام تصمیم در مورد مجوز ورود گردشگران به تفرجگاه ها و سواحل در استانداری گیلان برگزار شد.
سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و ششمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا و میان دوره ای مجلس شورای اسلامی ۲۸ خرداد امسال همزمان با سراسر کشور برگزار می‌ شود، گیلان حدود ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار نفر جمعیت دارد.