رشت- ایرنا – فرماندار رضوانشهر با تاکید بر لزوم تکریم اصحاب رسانه گفت: خبرنگاران و فعالان رسانه ای ناظران اجتماعی ، پل ارتباطی مردم و مسئولان و مشاوران امین مدیران اجرایی هستند.

به گزارش روز چهارشنبه خبرنگار ایرنا، محمود قاسمی در جلسه ستاد ویژه پیشگیری از جرائم انتخاباتی سیزدهمین دوره ریاست جمهوری و ششمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا با حضور خبرنگاران و فعالان رسانه ای و شبکه های اجتماعی اظهار داشت: رضوانشهر با داشتن تنوع قومی، مذهبی و زبان در زمینه وحدت در سطح کشور بی نظیر است.

وی خاطرنشان کرد: خرداد در تقویم کشور ما همواره یادآور روزهای تلخ و شیرین برای ملت ایران است که ۱۴ و ۱۵ این ماه از تلخ ترین وقایع و برگزاری انتخابات ها از شیرینی های این ایام می باشد.

رئیس شورای تأمین رضوانشهر در ادامه خطاب به برهم زنندگان نظم عمومی و امنیت جامعه متذکر شد: هیچ حاشیه امنی برای کسانی که قصد برهم زدن امنیت جامعه و ایجاد رعب و وحشت دارند ، وجود نخواهد داشت و برابر قانون مجازت می شوند.

قاسمی با اشاره به این که امروز در شرایطی هستیم که دشمنان در صدد ترویج بی اعتمادی مردم نسبت به مجریان و دستگاه حاکم در داخل کشور هستند و برای ایجاد فاصله بین مردم و صندوق های رای هزینه های زیادی می کنند بر لزوم ایجاد همبستگی ملی تاکید کرد.

فرماندار رضوانشهر گفت: ۱۲۸ شعبه اخذ رای ثابت و سیار برای برگزاری انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری و ششمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا توسط هیات اجرایی در این شهرستان در نظر گرفته شده که از این تعداد، ۲۷ شعبه در حوزه شهری و ۴ شعبه اخذ رای نیز به صورت سیار و مابقی نیز در حوزه روستایی بخش مرکزی و پره سر است.

 همچنین در این نشست دادستان رضوانشهر در سخنانی گفت: برگزاری جلسات و نشست های دوستانه با اصحاب رسانه و خبرنگاران موجب رفع کدورت و ایجاد صمیمیت می شود.

سید مرتضی هاشمی ساداتی افزود: خبر همانند آبی است که اگر روی زمین ریخته شود  امکان جمع آوری مجدد آن میسر نیست.

وی  در ادامه با اشاره به لزوم صیانت از آرای مردم تاکید کرد: وظیفه مسئولان، مجریان ، مراجع قضایی و امنیتی این است که ضمن تأمین امنیت انتخابات، از آرای مردم صیانت کنند و از این رو برای پیشگیری از بعضی جرائم تذکرات لازم را به بعضی از دوستان داده ایم.

دادستان رضوانشهر با اشاره به حمایت بعضی از کانال های تلگرامی و شبکه های اجتماعی از نامزد های مورد علاقه خود گفت: حمایت از کاندیدای مورد نظر هیچ اشکالی ندارد ولی مدیر هیچ کانالی حق اهانت و تخریب نامزد انتخاباتی دیگر را ندارد و چنین عملی طبق قانون جرم محسوب میشود و افرادی که نسبت به قانون تمکین نکنند طبق مقررات با آنان برخورد خواهد شد.

همچین قاضی ویژه رسیدگی به جرائم انتخاباتی در دادگستری رضوانشهر در این جلسه گفت: دشمن امروز با تمام توان و با راه اندازی پویش های گونان قصد کمرنگ کردن فضای انتخابات را دارد.

جواد حسن بیگی افزود: تصمیم ما هرگز بر این نبوده که  با اصحاب رسانه و فعالان رسانه ای برخورد قهری شود و همواره سعی کردیم در محیطی دوستانه و آرام این فضا به نفع مردم و در راستای آرامش در جامعه مدیریت شود.

وی با اشاره به این که مردم همیشه در بزنگاه های حساس دشمن را مأیوس کرده اند، افزود: برای تعیین سرنوشت خودمان و فردای بهتر، هیچ راهی بجز شرکت در انتخابات وجود ندارد.

وی  خطاب به مدیران شبکه های اجتماعی حاضر در جلسه گفت: مخاطبین شما امروز چشم و گوششان به مطالبی است که از سوی شما منتشر می شود و باید بگونه ای این فضا مدیریت شود تا دشمن نتواند از آن به نفع خود بهره برداری کند.

در ادامه این نشست، قاضی میثم اسدی که به نمایندگی از سوی رئیس دادگستری رضوانشهر در این جلسه حضور پیدا کرده بود در سخنان کوتاهی تصریح کرد: همه ما ملزم به رعایت اخلاق انتخاباتی هستیم و برای معرفی نامزد های انتخاباتی کار آمد به مردم باید دیدگاه های مقام معظم رهبری را باز نشر دهیم.

وی با تاکید بر این که ترویج موضوعات قانونی که موجب پرشور شدن فضای انتخابات می شود باید مورد توجه اصحاب رسانه و مسئولان باشد متذکر شد:باید از نشر اخباری که منجر به سلب اعتماد عمومی و تخریب فضای سالم انتخابات می شود خود داری و از هر گونه اهانت و تخریب نامزدهای انتخاباتی پرهیز شود.

شهرستان رضوانشهر با حدود ۸۰ هزار نفر جمعیت و ۱۲۰ روستا در ۷۰ کیلومتری غرب مرکز استان گیلان واقع شده است که حدود نیمی از جمعیت این مناطق هموطنان اهل سنت شافعی مذهب هستند.