ایسنا/گیلان رئیس اداره آموزش و پرورش لاهیجان، با بیان اینکه بیش از ۲۱ هزار نفر دانش آموز در شهرستان لاهیجان در حال تحصیل هستند، گفت: شاهد پوشش ۲۱ هزار نفری شبکه شاد در شهرستان لاهیجان هستیم.

عبدالحسین کریمی در گفت وگو با ایسنا، با بیان اینکه بیش از ۲۱ هزار نفر دانش آموز در ۱۷۵ آموزشگاه شهرستان لاهیجان در حال تحصیل هستند، اظهار کرد: امتحانات نهایی در ۹ حوزه امتحانی و یک حوزه تصحیح با حضور ۱۱۷۵ نفر در حال برگزاری است.

وی با اشاره به رعایت کامل پروتکل های بهداشتی ویژه دانش آموزان و حوزه های امتحانی، افزود: اولیا و دانش آموزان نسبت به رعایت پروتکل های اجتماعی اطمینان داشته باشند.

رئیس اداره آموزش و پرورش لاهیجان، از برگزاری جلسات مستمر ماهانه شورای آموزش و پرورش شهرستان، عنوان کرد: به دنبال شیوع کرونا و غیر حضوری شدن کلاس های درس، اقدام به تهیه ۱۶۰ موبایل و تبلت با کمک خیرین و اهدای آن به دانش آموزان نیازمند جهت استفاده از شبکه شاد کردیم.

کریمی، از پوشش ۲۱ هزار نفری شبکه شاد در شهرستان لاهیجان خبر داد و عنوان کرد: حدود پنج پروژه در حال ساخت داریم که شامل چهار مدرسه و یک سالن ورزشی است. در این راستا موفق به جذب کمک های خیرین شدیم که در سال تحصیلی جدید در اختیار دانش آموزان قرار می گیرد.

وی با بیان اینکه تا پایان سال شاهد بازنشستگی ۳۰۰ نفر از معلمان در شهرستان لاهیجان خواهیم بود، اضافه کرد: مقدمات جذب ۳۸ نفر از مربیات حق التدریس فراهم شده است.

رئیس اداره آموزش و پرورش لاهیجان، با اشاره به آنتن دهی کامل شهرستان و پوشش اپراتورهای در روستاها، یادآور شد: برای دانش آموزان در مناطق روستایی هم کلاس های حضوری و هم غیر حضوری برگزار کردیم تا از نظر آموزشی عقب افتادگی نداشته باشند.

وی با بیان اینکه طرح رتبه بندی معلمان هنوز مورد تصویب مجلس شورای اسلامی قرار نگرفته است، خاطرنشان کرد: وزارت آموزش و پرورش آمادگی دارد به محض تصویب طرح مذکور، ابلاغ لازم را در سال تحصیلی جدید داشته باشد.

کریمی، با اشاره به بازنشستگی گسترده معلمان در کل کشور تا سال ۱۴۰۵، خاطرنشان کرد: جذب مربیان پیش دبستانی و نهضت سوادآموزی برای سال تحصیلی جدید پیش بینی شده است.

این مقام مسئول، همچنین از خرید ۵۰۰ عدد موبایل و تبلت جدید جهت اهدا به دانش آموزان با همکاری نماینده شهرستان لاهیجان در مجلس خبر داد و متذکر شد: در حوزه آماده سازی و مقاوم سازی مدارس شهرستان نیز نیازمند جذب مشارکت خیرین هستیم.

انتهای پیام