رشت – ایرنا – معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار و رئیس شورای اطلاع رسانی همراهی مدیران و رسانه‌ها را امری ضروری در خدمت‌رسانی به مردم دانست و گفت: از نظر مدیریت استان برخورد یکی از مدیران شهرستانی گیلان با یک خبرنگار امری ناشایست است.

دکتر محمود قاسم نژاد روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره و به نحوه برخورد یکی از مسئولان شهرستان های استانی با یکی از خبرنگاران و انعکاس آن در فضای مجازی ضمن ناصواب دانستن این رفتار افزود: برخورد با رسانه به معنای برخورد با افکار عمومی است و رفتار ناصواب با اهالی رسانه نه تناسب با رویکرد دولت دوازدهم و نه الگوی رفتاری استاندار گیلان است.

وی حضور رسانه‌ها در کنار مسئولان را ظرفیتی بزرگ توصیف کرد و افزود: امروز خدمت‌رسانی به مردم بدون توجه به نمایندگان افکار عمومی امری ناشدنی است و باید مدیران در دوران مسئولیت خود این موضوع را به خوبی درک و پذیرا باشند.

رئیس شورای اطلاع رسانی گیلان رسانه را رکن اساسی در انتقال صدای مردم به مسئولان و همچنین مطالبه گری صحیح و اصولی دانست و افزود: حضور رسانه ها و خبرنگاران در کنار مردم، یک فرصت و ظرفیت است که در مسیر خدمت رسانی و توسعه جزو اولویت ها محسوب می شود. 

قاسم نژاد گردش اطلاعات را لازم و همراهی رسانه ها برای انعکاس خدمات و دستاوردها را ستود و ادامه داد: همه مدیران باید ضمن احترام به نمایندگان افکار عمومی، قدرشناس تلاش های آنان در راستای بیان فعالیت ها باشند و در این مسیر، با حفظ هوشمندی، جریان امید در جامعه را تقویت کنند.

وی رویکرد دولت در این خصوص را یادآور شد و با اشاره به نقش آفرینی موثر رسانه ها در آگاهی بخشی عمومی گفت: استاندار گیلان نیز در جلسات و نشست های مختلف، پیوسته بر اهمیت نقش رسانه ها و ضرورت قدرشناسی از آنان تاکید می کنند و این رویکرد، باید سرلوحه تمامی مدیران و مسئولان باشد.

رئیس شورای اطلاع رسانی گیلان با تصریح اینکه وجود فاصله بین مسئولان و مردم، القای دشمنان نظام اسلامی است، اضافه کرد: باید از ظرفیت رسانه ها برای نمایش انسجام و خدمت رسانی به جامعه، به شایستگی استفاده شود.

طی روزهای اخیر فایل ویدئویی از مشاجره لفظی یکی از مدیران شهرستانی استان گیلان با فردی که خود را خبرنگار معرفی می کند در فضای مجازی منتشر شد که واکنش هایی در بین افکار عمومی به همراه داشت. 

طبق بررسی های به عمل آمده خبرنگار ایرنا، این فایل ویدئویی مربوط به چهار روز پیش است که در بازدید میدانی یکی از مسئولان شهرستان اتفاق افتاد.