آستارا – ایرنا – مدیر آموزش و پرورش آستارا گفت: دانش‌آموزان برخی مدارس روستایی و عشایری این شهرستان که به دلیل برخوردار نبودن از زیرساخت‌های اینترنت از سامانه شاد جامانده‌اند، از طریق مربیان راهبر آموزش می‌بینند.

سجاد موسوی روز سه شنبه در مصاحبه با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: از هفته های قبل، سه مربی راهبر با رعایت دستورالعمل های بهداشتی در ۴۵ مدرسه فاقد زیرساخت‌ های مخابراتی حضور پیدا می کنند و درس نامه های تهیه شده را در اختیار آنها قرار می دهند.

وی بیان کرد: نظارت بالینی بر مباحث آموزشی و پرورشی، ارتقای مهارت حرفه ‌ای معلمان ابتدایی و کاهش فاصله علمی دانش‌آموزان روستایی و عشایری با دانش آموزان مناطق شهری از هدف های این طرح است.

وی ادامه داد: به دلیل قرار گرفتن آستارا در وضعیت قرمز کرونا، تمام مدارس این شهرستان تعطیل است و مسائل آموزشی از طریق سیستم شاد ارائه می شود و این سامانه تنها مرجع رسمی تدریس آموزگاران و دبیران محسوب است و نحوه فعالیت آنها توسط کارشناسان رصد و آموزش‌ها به صورت تصویری، صوتی و ویدویی ارائه می ‌شود.

موسوی گفت: انجمن های اسلامی در ۲۰ مدرسه شهرستان آستارا فعال هستند و مسئولان انجمن ها ترور محسن فخری زاده دانشمند هسته ای کشورمان را با انتشار بیانیه ای از طریق فضای مجازی محکوم کردند.

حدود ۱۸ هزار دانش آموز در ۱۶۰ مدرسه آستارا نام نویسی کرده اند و به دلیل شیوع ویروس کرونا که جهان را درگیر خود کرده، آموزش دانشگاه ها و مدارس در فضای مجازی صورت می گیرد.

شهرستان مرزی بندر آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت و بخش های مرکزی و لوندویل در غرب استان گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان واقع شده است.