ایسنا/گیلان رئیس اداره منابع طبیعی صومعه سرا، با اشاره به رفع تصرف ۱۶.۳۳ هکتاری از اراضی ملی شهرستان در سال ۹۸ خبر داد و عنوان کرد: در سال گذشته نیز موفق به آزادسازی حدود ۱۵ هکتار از اراضی ملی استان شدیم.

طاهر فرزانه در گفت وگو با ایسنا، با بیان اینکه ۲۲ هزار هکتار از اراضی ملی استان گیلان در شهرستان صومعه سرا قرار دارد، اظهار کرد: با توجه به موقعیت شهرستان و قابلیت دسترسی به اراضی ملی و کمبود نیروهای حفاظتی، با قاچاق چوب به ویژه در جنگل کاری های سنواتی مواجه هستیم.

وی از کشف و ضبط ۲۳۹۵ اصله کاتین به حجم ۸۷.۵۱۲ مترمکعب، ۷۲ استر هیزم و ۹۶۵ کیلوگرم زغال طی سال ۹۸ خبر داد و تصریح کرد: در سال گذشته نیز موفق به کشف و ضبط ۲۹۷۹ اصله کاتین به حجم ۷۲.۹۵ مترمکعب، ۹۶۱ اصله پالت و ۷۷ استر هیزم شدیم.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری صومعه سرا، با اشاره به رفع تصرف ۱۶.۳۳ هکتاری از اراضی ملی شهرستان در سال ۹۸ خبر داد و عنوان کرد: در سال گذشته نیز موفق به آزادسازی حدود ۱۵ هکتار از اراضی ملی استان و تشکیل ۳۱ مورد پرونده قضایی برای متصرفین شدیم.

فرزانه، با بیان اینکه ۲۲۳۱ هکتار از اراضی ملی استان تحت پوشش زراعت چوب قرار دارد، گفت: همچنین با کمک هلال احمر و بسیج در هفته منابع طبیعی سال گذشته اقدام به جنگل کاری یک هکتار از اراضی ملی شهرستان واقع در منطقه تنیان با گونه صنوبر کردیم.

وی از رفع تصرف ۱.۱ هکتار از اراضی ملی روستای اسپند و فتمه سر در حاشیه مرداب سیاه کیشیم این شهرستان با حکم دادستانی خبر داد و خاطرنشان کرد: این اراضی تالابی که ارزش آن بیش از ۱۱ میلیارد تومان است، توسط فرد متصرف با سیم خاردار و پرچین محصور و محصولات صیفی و نهال در آن کاشته شده بود.

رئیس اداره منابع طبیعی صومعه سرا، همچنین از توزیع رایگان ۷۰۰۰ اصله نهال بین مردم خبر داد و یادآور شد: مردم طبیعت دوست با گزارش به موقع تصرف و قاچاق چوب از طریق سامانه ۱۵۰۴ به یگان حفاظت اداره منابع طبیعی و آخیزداری شهرستان صومعه سرا کمک کنند.

انتهای پیام