یک عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی گفت که بخش عمده مصرف کنندگان برق قشر آسیب پذیر جامعه هستند لذا قابل قبول نیست که هر روز شاهد افزایش قیمت برق مصرفی به ویژه در حوزه های صنعتی و کشاورزی باشیم.

به گزارش ایسنا، حسن محمدیاری در جلسه علنی امروز (یکشنبه) مجلس شورای اسلامی و در جریان بررسی علل خاموشی های اخیر برق در کشور گفت: امروز قطع برق برجستگی های خود را بیشتر در حوزه کشاورزی نشان داده است.

وی افزود: با توجه به قرار داشتن در فصل خشکسالی، کشاورزان مراجعات بسیاری به ما دارند. از آن محل که نتوانستیم اعتباراتی برای تجهیز چاه های کشاورزی تامین کنیم، تنها مبلغی تحت عنوان تنخواه از سازمان برنامه در اختیار اداره آب منطقه شمال کشور و جهاد کشاورزی قرار دادیم اما این بار با قطع مکرر برق مواجه شدیم که این هم مشکلات را دو چندان کرد.

نماینده طوالش و رضوانشهر با اشاره به وضعیت سد شفارود گفت: دولت قول داده بود سد عظیم شفارود تا تیرماه ۱۴۰۰ به صورت آزمایشی افتتاح و آبگیری شود که هنوز محقق نشده است که اگر رخ می‌داد امروز با مشکل کمبود آب در شمال کشور مواجه نبودیم.

محمدیاری در ادامه با بیان اینکه بخش عمده مصرف کنندگان برق قشر آسیب پذیر جامعه هستند، افزود: قابل قبول نیست که هر روز شاهد افزایش قیمت برق مصرفی به ویژه در حوزه های صنعتی و کشاورزی باشیم لذا وزیر نیرو تمهیداتی اندیشیده تا بتوان کمک یار این قشر از جامعه بوده و بخشی از هزینه های آن ها را کاهش داد.

وی در پایان گفت که در راستای اجرای منویات و بیانات رهبر معظم انقلاب کم ترین کار، حضور میدانی در شمال کشور به ویژه غرب استان گیلان برای بررسی وضعیت خشکسالی است.

انتهای پیام