رشت – ایرنا – مدیرکل سیاسی، انتخابات و تقسیمات کشوری استانداری گیلان گفت: ۶۰ هزار نفر به عنوان عوامل اجرایی، امنیتی و نظارتی انتخابات ۲۸ خرداد را در استان گیلان برگزار خواهند کرد.

به گزارش ایرنا، مجید هاشم پور درجلسه شورای اداری شهرستان املش که در کانون معصومیه این شهرستان برگزارشد اظهار داشت: در این دوره از انتخابات حفظ سلامت برگزار کنندگان و شرکت کنندگان دغدغه اصلی و مسئله ای حیاتی است که باید توسط تمامی ناظرین و همچنین مشارکت کنندگان رعایت شود.

وی با اشاره به حساسیت بالای این دوره از انتخابات افزود: باید تلاش شود انتخابات با کیفیت و پرشور برگزار شود و شایسته ترین فرد انتخاب گردد.

مدیرکل سیاسی استانداری گیلان در ادامه اظهارداشت: ملزومات انتخابات در استان گیلان مهیا شده است و جای هیچ نگرانی از بابت سلامت ، بهداشت و همچنین امنیت انتخابات وجود ندارد.

با این حال هاشم پور بر رعایت پروتکل های بهداشتی و مصوبات ستاد کرونا و ستاد انتخابات توسط مردم و مجریان تاکید کرد و افزود: باور داریم مردم گیلان بار دیگر با ایستادن پای صندوق‌های رای مسئولیت و حق سیاسی خود را ادا خواهند کرد.

وی گفت: نیاز است که افراد و گروههای ذی نفوذ از قشرهای مختلف از جمله اصحاب رسانه برای بالا بردن میزان مشارکت مردم در این دوره از انتخابات همت کنند و فعالانه در میدان حاضر باشند.

همچنین در پایان جلسه شورای اداری شهرستان املش ابراهیم طاهری صادق به جای رحمت حیدری نژاد به عنوان معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری این شهرستان معرفی شد.

شهرستان املش با ۲ بخش مرکزی و رانکوه و با جمعیت ۴۴ هزار نفر در۷۰ کیلومتری شرق مرکز گیلان واقع شده است.