آستارا – ایرنا – فرماندار تالش گفت: شهروندان برای تغییر سرنوشت و توسعه کشور پای صندوق‌های رای حضور یابند تا با انتخاب اصلح در انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای شهرها و روستاها، فضای بهتر و میهنی آبادتر را شاهد باشیم.

به گزارش خبرنگار ایرنا محمد حسین شاهکویی روز شنبه در جلسه شورای اداری شهرستان تالش اظهار کرد: مردم به عملکرد مسئولان نظام توجه می کنند و رای مردم حق الناس است و در این شهرستان نیز انتخاباتی بر مبنای قانون و فرمایشات مقام معظم رهبری برگزار خواهد شد.
وی همیاری، همکاری و وحدت مردم و مسئولان در کارها را باعث افزایش کارآمدی نظام عنوان کرد و گفت: مهمترین اصل در انتخابات بی طرفی است و ما به عنوان امانت‌دار مردم موظفیم تابع قانون بوده و اصل بی طرفی را در انتخابات رعایت کنیم.
فرماندار تالش ادامه داد: مساله مهم دولت برای روز انتخابات همهگیری ویروس کرونا است که به همین منظور پروتکل های بهداشتی لازم اعلام خواهد شد.

شاهکویی گفت: مدیران ادارات امکانات و تجهیزات خود را برای برگزاری انتخاباتی شایسته و سالم در اختیار ستاد انتخابات قرار دهند و شهرداری ها و بخشداری ها نیز باید برای برگزاری انتخابات، به متولیان امر کمک کنند.

وی همچنین به نحوه عملکرد مدیران شهرستان اشاره داشت و افزود: خط قرمز قانون اساسی است و هیچ مسئول و مدیری حق ندارد فراتر از قانون و مقررات با ارباب رجوع رفتار و برخورد کند. تکریم ارباب رجوع یک اصل بوده و نباید مدیران نسبت به وظایف خود کوتاهی کنند.
وی از مدیران شهرستان خواست تا بیشتر به مناطق صعب العبور و روستاها سفر کنند و با ارتباط بیشتر با مردم و حضور میدانی در روستاها در صدد رفع حاجات و نیازهای مردم باشند.

یادآوری منع تردد بین استانی از ۱۱ تا ۱۷ خرداد ماه، مدیریت منابع و مصارف آب به لحاظ بحران و خشکسالی احتمالی و لغو فعالیت های تفرجگاه ها و گردشگاه ها در تعطیلات پیش رو از تاکیدات فرماندار تالش بود.
انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری همزمان با انتخابات میان ‌دوره‌ای مجلس شورای اسلامی در ۶ حوزه، میان ‌دوره‌ای مجلس خبرگان رهبری در سه حوزه انتخاباتی و همه پرسی شوراهای اسلامی شهر و روستا در هزار و ۳۷۲ شهر و چهل هزار و ۶۲۰ روستا و تیره عشایری کشور  ۲۸ خرداد امسال برگزار خواهد شد.

شهرستان تالش با ۲۰۰ هزار نفر جمعیت در ۱۱۰ کیلومتری غرب مرکز استان گیلان واقع شده است.