رشت – ایرنا – مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای گیلان از کارگران و استادکاران شاغل در صنعت ساختمان استان خواست تا برای بهره مندی از مزایای قانونی و تشکیل بانک اطلاعات ثبت نام کنند.

محمد حسینی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: کارگران و استادکاران شاغل در صنعت ساختمان برای بهره مندی از مزایای قانونی و تشکیل بانک اطلاعات استادکاران ماهر تا سیزدهم ماه جاری فرصت ثبت نام در سامانه به آدرس http://Maharatfani.giceo.ir دارند.

وی تدوین بانک اطلاعات کارگران ماهر گیلان را گامی اساسی در راستای تضمین کیفیت ساختمان عنوان و اضافه کرد: اجرایی کردن موضوع الزام اشتغال کارگران ماهر دارای پروانه مهارت فنی در امور فنی و اجرایی پروژه های ساختمانی در راستای مفاد ماده ۲ نظام مهندسی و کنترل ساختمانی انجام می شود که این مهم، گامی در جهت افزایش کیفیت ساختمان ها ، شناسنامه دار شدن کارگران ماهر، کیفی تر و واقعی تر شدن محتوای شناسنامه های فنی و ملکی ساختمان ها خواهد بود.

وی در تشریح اقدامات ریشه ای، بنیادی و پایدار برای افزایش کیفیت ساختمان خاطر نشان کرد: پس از برگزاری نشست هایی از سوی سازمان اداره کل فنی و حرفه ای گیلان با مسئولان سازمان نظام مهندسی ساختمان و مسئولان مربوطه در استانداری و بر اساس تفاهمنامه منعقد شده با سازمان نظام مهندسی ساختمان با حضور استاندار گیلان و رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور، تلاش می شود تا در پایان یک دوره زمانی مشخص و بر اساس قراردادهای تعریف شده ، کارگران و استادکاران فعال پروژه های ساختمانی دارای پروانه مهارت فنی شوند و بانک اطلاعاتی کاملی در این زمینه تدوین شود.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان گیلان اظهار داشت: سطح آگاهی فنی، توانمندی و کیفت کار کارگران فنی بر کیفیت محصول نهایی تاثیر بسیاری خواهد گذاشت ضمن اینکه هر میزان کارگران فنی شاغل در پروژه های در حال ساخت از توان فنی بالاتری برخوردار باشند، کیفیت کار نهایی نیز مطلوب تر خواهد شد.

مرکز آموزش فنی و حرفه ای دولتی و ۸۰۰ آموزشگاه آزاد با همکاری بخش خصوصی برای ارایه آموزش های مهارتی در استان گیلان فعالیت دارند.