رشت – ایرنا – براساس پیش‌بینی هواشناسی گیلان دمای هوای استان گیلان از روز یکشنبه ۹ خرداد تا پنج درجه سانتیگراد افزایش می‌یابد و دمای برخی نقاط استان تا ۳۷ درجه سانتیگراد گرم خواهد شد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، گیلان از چهارشنبه گذشته بارش های پراکنده باران و هوای خنک بهاری را تجربه کرد که شرایط مساعد برای مردم و همچنین کشاورزان ایجاد کرد به طوری که با وجود روند تدریجی افزایشی دما در استان، حداکثر دما در برخی مناطق به حدود ۲۰ درجه سانتیگراد رسید.

طبق پیش‌بینی هواشناسی گیلان، اگرچه طی روزهای آینده برای ساعاتی مردم استان با وزش باد به ویژه در ارتفاعات و دامنه ها روبرو خواهند بود، اما استقرار شرایط جوی غالبا پایدار تا اواسط هفته آینده منجر به افزایش دما طی روزهای شنبه و یکشنبه می شود. 

هواشناسی گیلان وضعیت جوی ۲روز آینده استان را به تفکیک پیش بینی کرده است که بر همین اساس انتظار می رود برای روز شنبه شاهد آسمانی صاف تا نیمه ابری، احتمال مه صبحگاهی، افزایش نسبی دما، گاهی رشد ابر و وزش باد و بعضی ساعت ها نیز وزش باد در استان باشیم.

همچنین برای روز یکشنبه نیز شرایط تقریباً مشابهی خواهیم داشت، ضمن اینکه ممکن است در برخی ساعات وزش باد نسبتاً شدید به صورت لحظه ای به ویژه در مناطق کوهستانی و دامنه‌ها مشاهده شود.

براساس جدول پیش بینی هواشناسی گیلان امروز جمعه گرم‌ترین دمای هوا در دیلمان با ۳۲ درجه اتفاق می افتد و کمترین دما نیز در ماسوله در صبحگاه امروز با ۱۱ درجه در ایستگاه های هواشناسی استان ثبت شده است.

هواشناسی گیلان برای روزهای دوشنبه و سه شنبه نیز هوای کمی تا نیمه ابری، کاهش دما، رشد ابر و در بعضی ساعات رگبار و رعد و برق را پیش بینی کرده است.