رشت- ایرنا- هواشناسی گیلان با پیش بینی افزایش حدود پنج درجه ای دمای هوای این استان از روز یکشنبه ۹ خرداد، اعلام کرد: دمای هوا طی هفته آینده در برخی مناطق گیلان به ۳۷ درجه سانتی گراد می‌رسد.

گیلان از چهارشنبه گذشته بارش های پراکنده باران و هوای خنک بهاری را تجربه کرد که شادمانی را برای مردم این منطقه بویژه کشاورزان به ارمغان آورد به طوری که با وجود روند تدریجی افزایشی دما در استان، حداکثر دما را فومن در روز گذشته با ۲۶.۵ درجه پشت سر گذشت.

طبق پیش‌بینی هواشناسی گیلان استقرار جوی غالبا پایدار تا اواسط هفته آینده منجر به افزایش دما طی روزهای شنبه و یکشنبه هفته پیش رو می شود؛ اگرچه در بعضی ساعات در استان با وزش باد بویژه در ارتفاعات و دامنه ها روبرو خواهیم بود.

هواشناسی گیلان وضعیت جوی دو روز آینده در استان را به تفکیک پیش بینی کرده است که بر همین اساس انتظار می رود برای روز شنبه شاهد آسمانی صاف تا نیمه ابری، احتمال مه صبحگاهی، افزایش نسبی دما، گاهی رشد ابر و وزش باد و بعضی ساعت ها نیز وزش باد در استان باشیم.

همچنین برای روز یکشنبه نیز شرایط تقریبا مشابهی خواهیم داشت؛ ضمن آنکه ممکن است وزش باد در برخی ساعت ها به صورت لحظه ای بویژه در ارتفاعات و دامنه ها گاهی شدید باشد.

براساس جدول پیش بینی های هواشناسی گیلان امروز جمعه بیشترین دمای هوا در استان در دیلمان با ۳۲ درجه اتفاق می افتد و کمترین دما نیز در ماسوله در صبحگاه امروز با ۱۱ درجه در ایستگاه های هواشناسی استان ثبت شده است.

بر اساس جدول پیش بینی های هواشناسی گیلان بیشترین دما در استان طی روز جاری در شهرهای کوهستانی استان در دیلمان با ۳۲ درجه و جیرنده ۳۱ در جه است که در بیشتر مواقع کمینه دمای استان را طی شبانه روز به خود اختصاص می دهند.

هواشناسی گیلان برای روزهای دوشنبه و سه شنبه نیز هوای کمی تا نیمه ابری، کاهش دما، رشد ابر و در بعضی ساعات رگبار و رعد و برق را پیش بینی کرده است.