رشت – ایرنا – معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش گیلان از آغاز اجرای طرح کانون یاریگران زندگی در ۹۸۰ مدرسه استان خبر داد.

جمیل غریب روز  سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت : طرح کانون یاریگران زندگی به عنوان برنامه ای کشوری از سوی وزارت آموزش و پرورش و ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور است و امسال برای دومین سال در استان گیلان اجرایی شده است.

وی اظهار داشت: دبیرخانه طرح کانون یاریگران زندگی در گیلان در معاونت پرورشی و فرهنگی فعال است و با همکاری شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان به صورت مشترک طرح را اجرا می کنند.

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش گیلان با بیان اینکه طرح کانون یاریگران زندگی در سال تحصیلی گذشته در۷۵۲ مدرسه گیلان به اجرا درآمد، خاطر نشان کرد: امسال ۹۸۰ مدرسه در این استان تحت پوشش طرح قرار می گیرد ضمن اینکه سال تحصیلی آینده ۱۴۰۱ – ۱۴۰۰ در تمامی مدارس اجرا خواهد شد.

وی گسترش نرخ پوشش کانون یاریگران زندگی در مدارس، ارتقاء کیفیت برنامه و هویت بخشی و شبکه سازی را از اهداف اختصاصی اجرای این طرح عنوان کرد و افزود: توجه به خانواده به عنوان ظرفیت ارزشمند برای تشکیل کانون یاریگران زندگی و مناسب سازی اجرای برنامه با مقتضیات و شرایط بهداشتی دوران کرونا از جمله سیاست های کنونی در اجرای طرح است.

وی با بیان اینکه در این راستا به دانش آموزان درباره خطرات مواد مخدر و آسیب های ناشی از آن آگاهی داده می شود، اظهار داشت: امسال نیز با توجه به شرایط  کرونایی این فعالیت ها در بستر فضای مجازی شاد انجام می گیرد.

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش گیلان بیان داشت: برگزاری دوره های توانمندسازی همکاران فرهنگی متولی در اجرای طرح کانون یاریگران زندگی از جمله دیگر برنامه های اآن ست.

استان گیلان دارای افزون بر ۳۶۸ هزار دانش آموز است.