رشت – ایرنا – مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان با بیان این که انتخابات امانت است تاکید کرد: رسانه های گیلان در نقد هایشان اصول اخلاقی را مبنا قرار دهند .

فیروز فاضلی روز چهارشبه در نشست خبری با موضوع انتخابات ۱۴۰۰ اظهار داشت : خلقت با انتخاب معنا یافت و انسان با پذیرفتن انتخاب در جزیره دوگانه عقل و احساس قرار گرفت لذا از رسانه ها می خواهیم در آستانه انتخابات ریاست جمهوری و شورای اسلامی شهرها و روستا ها منش پهلوانی به خرج دهند و آبروی افراد را به بازی نگیرند.
وی  با بیان اینکه گیلان دارای هشت هزار و ۸۰۰ شهید است افزود: ارزش های انقلاب آسان بدست نیامده است؛ لذا می بایست تلاش کرد ضمن بیان کاستی ها در نقد، به برگزاری انتخاباتی شورانگیز کمک کرد .
فاضلی خاطرنشان کرد: در هر نظامی انتخاب مهم است و هر رای که داده می شود راس است و تا زمانی که منتخب به اصولی که گفته مقید باشد ،بایستی پای رای ایستاد. 
 وی با بیان اینکه انتخابات می گذرد و آنچه بر جای می ماند اخلاقیات است بر رعایت حفظ اصول و ارزش ها تاکید کرد و گفت: هیچ گاه بر جبر نمره ای در نظر گرفته نمی شود بلکه این انتخاب است که حائز ارزش و رتبه گذاری است.
گیلان با داشتن ۱۱۰ سال سابقه در حوزه مطبوعات از استان های پیشرو در این حوزه شناخته می شود بطوریکه هم اکنون ۱۹۷ نشریه در استان فعال است در حالی که در سال ۹۲ این تعداد رسانه شامل ۱۵۵ نشریه فعال بوده است؛ این استان با رشد ۲۷ درصدی تعداد نشریات از سال ۹۲ نسبت به سال ۹۸ جزو پنج استان برتر  به لحاظ تعداد رسانه در کشور است.
سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و ششمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا و  میان دوره ای مجلس شورای اسلامی ۲۸ خرداد امسال همزمان با سراسر کشور برگزار می‌شود. گیلان حدود دو میلیون و ۵۰۰ هزار نفر جمعیت دارد.