ایسنا/گیلان نخستین کتاب شعر دفاع مقدس شهرستان آستارا با عنوان "زیرخاکی های عزیز درد استخوان گرفته اند" سروده شاعر جوان این بندر مرزی، "یوسف هدایتی" رونمایی شد.

فرامرز محمدی پور، دبیر شورای تألیف و پژوهش آثار ادبی بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس گیلان در آئین رونمایی از این کتاب نفیس که با حضور مسئولان و فرهیختگان استان گیلان در اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی این شهرستان برگزار شد، اظهار کرد: شاعران گیلانی پایبند به پایداری هستند و در سال گذشته ۱۵ مجموعه شعر در این حوزه از شاعران گیلانی با حمایت اداره کل بنیاد حفظ آثار منتشر شد.

وی توضیح داد: شاعر مجموعه شعر “زیرخاکی عزیز درد استخوان گرفته اند” با وجود نداشتن تجربه از دوران دفاع مقدس با زبان ساده احساس و تخیل خود را در قالب شعر جاری کرده و خوشبختانه موفق عمل کرده است.

حجت الاسلام والمسلمین کاظم حافظ نیا، امام جمعه بندر مرزی آستارا، با اشاره به واقعه آزادسازی خرمشهر و رشادت های دوران هشت سال دفاع مقدس، یادآور شد: این کتاب حاصل درد دل های صمیمانه شاعر با شهدا است و باید از این اثر ارزشمند حمایت شود.

وی ادامه داد: انتظار داریم ادبیات پایداری بیش از پیش جایگاه خود را در حوزه شعر آستارا پیدا کند و باید برای تحقق این هدف شاعران این عرصه توسط نهادهای فرهنگی و انقلابی حمایت شوند.

امام جمعه آستارا افزود: شعر دفاع مقدس آیینه تمام نمای پایداری، ایثار و شهادت است و بهترین راه برای معرفی دلاور مردی های نسل گذشته به نسل جوان است و باید بیش از پیش شاهد چاپ این آثار باشیم.

وی اضافه کرد: اینکه یک جوان در خصوص رشادت های رزمندگان دوران دفاع مقدس بنویسد و یا بسراید، مبین عمق آگاهی و درک نسل های جدید از لحظه لحظه های انقلاب است.

سرهنگ پاسدار بهزاد قنبری، فرمانده سپاه ناحیه آستارا در این مراسم، خاطر نشان کرد: سالروز فتح خرمشهر گوشه هایی از پایمردی رزمندگان اسلام را بازگو می کند.

وی با اشاره به اینکه زبان هنر، بهترین وسیله نمایش فرهنگ دفاع مقدس است، افزود: برای مقابله با تهاجم فرهنگی دشمن، باید با ارائه آثار هنری، برای اعتلای آرمان های انقلاب تلاش کنیم.

وی با تأکید بر اینکه در برابر خون شهدا و صبر و ایثار جانبازان و رزمندگان مسئول هستیم، تصریح کرد: هنرمندان با ثبت لحظه های ناب، خلق آثار هنری و عرضه آنها، برای حفظ و انتشار معارف غنی دفاع مقدس تلاش می کنند.

شاپور تشرینی، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی آستارا هم گفت: مجموعه شعر “زیرخاکی های عزیز درد استخوان گرفته اند” اثر یوسف هدایتی شامل ۵۰ قطعه شعر در قالب نو است و در ۹۷ صفحه توسط انتشارات “رج” منتشر شده است.

وی با اشاره به اینکه این کتاب در موضوع ایثار و شهادت در هزار جلد با حمایت اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس گیلان به چاپ رسیده است، توضیح داد: مجموعه مذکور به قیمت ۱۹۰ هزار ریال به فروش می رسد.

وی اظهار کرد: هدایتی متولد سال ۱۳۶۶ آستارا و کارشناس ارشد زبان و ادبیات فارسی است و از اوایل دهه ۸۰ در حوزه شعر و رسانه فعالیت می کند.

به گزارش ایسنا، در حاشیه این مراسم، نمایشگاه عکس از عملیات بیت المقدس در گالری هنری “معراج” برای بازدید علاقمندان بازگشایی شد.

انتهای پیام