ایسنا/گیلان رئیس اداره منابع طبیعی فومن، از رفع تصرف و آزادسازی ۶۴۷ هزار هکتار از اراضی ملی شهرستان فومن در قالب تبصره ذیل ماده ۵۵ طی سال گذشته خبر داد.

علی داودی در گفت وگو با ایسنا، از رفع تصرف حدود ۱۴۰۰ مترمربع از اراضی ملی و دولتی شهرستان فومن خبر داد و اظهار کرد: ماموران یگان حفاظت اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان فومن اراضی تصرف شده در روستای عباسکوه آلیان را از متصرفان پس گرفتند.

وی همچنین از آزادسازی ۶۵۰ مترمربع از اراضی ملی در فومن خبر داد و عنوان کرد: ماموران یگان حفاظت این اداره زمین‌های ملی در روستای آبرود را رفع تصرف کردند. یک متصرف این قطعه زمین را بدون توجه به قوانین و مقررات، احداث و تصرف کرده بود.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان فومن، از رفع تصرف و آزادسازی ۶۴۷ هزار هکتار از اراضی ملی شهرستان فومن در قالب تبصره ذیل ماده ۵۵ طی سال گذشته خبر داد و گفت: در این راستا ۱۰۱ فقره پرونده تشکیل شده است.

داودی، با بیان اینکه ۴۵ هزار هکتار از اراضی ملی شهرستان دارای سند تک برگ به نام دولت است، تصریح کرد: شهرستان فومن در اجرای طرح کاداستر رتبه نخست استان را دارد.

وی با اشاره به مبارزه جدی یگان حفاظت با قاچاق چوب در این شهرستان، اضافه کرد: نیروهای حفاظتی اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان فومن پس از دریافت گزارش مردمی مبنی بر جابجایی مقداری چوب آلات غیرمجاز که با هماهنگی تعدادی از قاچاقچیان چوب در یک منزل مسکونی دپو شده بود به سرعت وارد عمل شده و با اخذ دستور دادستانی و همکاری عوامل اداره آگاهی شهرستان، چوب آلات مذکور را ضبط و برای متخلف پرونده تنظیم کردند.

این مقام مسئول، از شهروندان عزیز خواست در صورت مشاهده تصرفات غیرقاتونی اراضی ملی با سامانه های امداد جنگل و مرتع به شماره های ۱۳۹ و ۱۵۰۴ تماس بگیرند.

انتهای پیام