آستارا – ایرنا – سالروز فتح خرمشهر با تجلیل از رزمندگان آستارایی حاضر در عملیات بیت المقدس با شرکت ایثارگران و خانواده های شهدا گرامی داشته شد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، امام جمعه آستارا روز دوشنبه در این آئین در گلزار شهدای این شهرستان گفت: فتح خرمشهر با هیچ یک از معادلات نظامی جور در نمی‌آید اما با اخلاص رزمندگان اسلام پس از ۵۷۸ روز مجاهدت این شهر آزاد شد.

حجت الاسلام کاظم حافظ نیا افزود: عملیات بیت المقدس و آزادسازی خرمشهر، تجلی پیروزی ایمان و ارزش‌های الهی بر قدرت نظامی و نماد مقاومت شجاعانه ملت ایران در برابر زیاده خواهی دشمنان نظام و انقلاب بود.

وی اضافه کرد: ایمان، اخلاص و روحیه ایثارگری و مقاومت از جمله دلایل پیروزی ما در هشت سال دفاع مقدس بود و شهدا راه انقلاب را برای ما هموار کردند و برای تثبیت در این مسیر باید به آرمان‌ های آنها و بنیان‌گذار کبیر انقلاب اسلامی عمل کنیم.

امام جمعه آستارا بیان کرد: دیروز در جبهه های نبرد و امروز در جبهه های اقتصادی، فرهنگی و سیاسی باید شاهد حماسه آفرینی و فتح خرمشهرها باشیم و انتخابات خط مقدم مبارزه با دشمنان است که باید همه در آن حضور داشته باشد. 

حجت الاسلام حافظ‌نیا گفت: در عملیات بیت المقدس اقتصادی باید تابع فرمایشات مقام معظم رهبری در قالب سیاست های اقتصاد مقاومتی باشیم و باید با حمایت از کالای ایرانی در راستای تولیدات داخلی گام برداریم.

وی با بیان اینکه نباید به برداشتن تحریم ها دلخوش باشیم بلکه تقویت توان داخلی در شرایط حاضر ضروری است، افزود: دشمن خوی دشمنی خود را حفظ می کند که در طول سالیان گذشته بدعهدی های خود را ثابت کرده است.

امام جمعه آستارا اضافه کرد: انتخابات نماد مردم سالاری دینی و تضمین کننده نظام جمهوری اسلامی ایران است و به یقین مردم همیشه در صحنه ایران اسلامی با حضور در صحنه حساس انتخابات و انتخاب افراد صالح در شورای شهر و ریاست جمهوری نقش خود را در تعیین سرنوشت کشور به درستی ایفا خواهند کرد.

حافظ نیا افزود: امروز دشمنان به دنبال نفوذ بر اندیشه‌ها هستند و باید آگاهانه اندیشه‌های ناپاک را شناسایی کنیم تا دشمن در اجرای توطئه‌های خود ناکام بماند.

خاطره گویی یکی از یادگاران هشت سال دفاع مقدس درباره عملیات آزاد سازی خرمشهر، مداحی و تجلیل از ۱۰ رزمنده حاضر در عملیات بیت المقدس از دیگر بخش‌های این آئین بود.

شهرستان مرزی بندر آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در غرب استان گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان واقع شده و ۱۶۷  شهید، ۷۱ آزاده و ۶۱۵ جانباز را به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران تقدیم کرده است.