رشت – ایرنا – معاون آموزش ابتدایی و دبیر ستاد ثبت نام آموزش و پرورش گیلان از خانواده ها خواست به صورت الکترونیکی و غیرحضوری برای ثبت نام فرزندنشان اقدام کنند.

پریسا فاطمی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: با توجه به اینکه ثبت نام دانش آموزان برای سال تحصیلی ۱۴۰۱ – ۱۴۰۰ به صورت الکترونیکی در نظر گرفته شده ، از خانواده ها درخواست می شود که برای حفظ سلامت خود و عزیزانشان تا حد ممکن از مراجعه حضوری خودداری کنند.

وی خاطر نشان کرد: خانواده هایی که برای ثبت نام به روش الکترونیکی مشکل دارند، می توانند مراجعه حضوری داشته باشند البته تمامی پروتکل های بهداشتی پیشگیری از انتشار ویروس کرونا باید مورد توجه مدیران مدارس قرار گیرد.

دبیر اجرایی ستاد ثبت نام آموزش و پرورش گیلان با بیان اینکه از هفته جاری ثبت نام الکترونیکی دانش آموزان در مقطع اول ابتدایی آغاز شده ، خاطر نشان کرد: ثبت نام سایر دانش آموزان به جز ورودی مقاطع تحصیلی، بعد از پایان امتحانات و صدور کارنامه بصورت تجمیعی و از طریق مدیران مدارس انجام خواهد شد.

وی با بیان اینکه اولیای دانش آموزان می‌توانند با ورود به سامانه ” سیدا ” از درگاه ” پادا ” به نشانی www.pada.medu.ir  برای ثبت نام فرزندان خود در سال تحصیلی آینده ثبت نام کنند، اضافه کرد: برای نامنویسی در سامانه کد ملی دانش آموز، سرپرست دانش آموز و شماره تماس باید بارگذاری شود.

فاطمی به اجرای طرح سنجش دانش آموزان بدو ورود به دبستان و نوآموزان ورود به پیش دبستانی اشاره و خاطر نشان کرد: کمک به بهبود کیفی آموزش و کنترل بعضی از عوامل موثر بر افت تحصیلی، تشخیص و شناسایی به موقع نارسایی‌ های جسمی، ارزیابی وضعیت ذهنی کودکان بدو ورود به دبستان و بررسی میزان شیوع اختلالات جسمانی و روانی از اهداف اجرای طرح سنجش سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی نوآموزان است.

وی با بیان اینکه تمامی دانش آموزان باید قبل از ثبت نام قطعی در مدارس تحت پوشش طرح سنجش قرار گیرند، اظهار داشت: طرح سنجش دانش آموزان بدو ورود به دبستان از هفته دوم خرداد در پایگاه های سنجش در سراسر استان گیلان انجام می شود.

دبیر اجرایی ستاد ثبت نام آموزش و پرورش گیلان بیان داشت: پایگاه های مربوط به طرح سنجش سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی دانش آموزان و نوآموزان و زمان اجرای آن از سوی مدیران مدارس به اولیاء محترم آنان اعلام می شود.

استان گیلان دارای افزون بر ۳۶۸ هزار دانش آموز است.