ایسنا/گیلان رئیس ستاد انتخابات گیلان، از مشارکت بیش از ۶۰ هزار نفر نیروی انسانی در امر انتخابات ۲۸ خرداد در استان خبر داد و اضافخ کرد: انتخابات در شهر رشت به صورت تمام الکترونیک برگزار خواهد شد.

محمود قاسم نژاد در جمع خبرنگاران، با اشاره به برگزاری سه انتخابات میان دوره ای مجلس شورای اسلامی، شوراهای اسلامی شهر و روستا و ریاست جمهوری در استان گیلان، اظهار کرد: با افزایش ۱۰ درصدی شعب اخذ رای مواجه هستیم.

وی با بیان اینکه ۳۳۰۵ شعبه انتخابات ریاست جمهوری در استان گیلان پیش بینی شده است، عنوان کرد: در این تعداد، ۲۹۱۰ شعبه ثابت و ۳۹۷ شعبه سیار خواهد بود.

رئیس ستاد انتخابات گیلان، از پیش بینی ۳۵۲۸ شعبه اخذ رای انتخابات ششمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا خبر داد و گفت: ۲۹۹۵ شعبه ثابت و ۵۲۳ شعبه سیار داریم.

قاسم نژاد، با بیان اینکه شهرستان آستانه اشرفیه تنها حوزه انتخابیه انتخابات میان دوره ای مجلس یازدهم خواهد بود، خاطرنشان کرد: ۱۵۷ شعبه اخذ رای برای حوزه انتخابه آستانه اشرفیه پیش بینی کردیم که شامل ۱۵۵ شعبه ثابت و دو شعبه سیار است.

وی از مشارکت بیش از ۶۰ هزار نفر نیروی انسانی در امر انتخابات ۲۸ خرداد در استان خبر داد و اضافخ کرد: انتخابات در شهر رشت به صورت تمام الکترونیک برگزار خواهد شد که کار شمارش آرا را برای هیئت های اجرایی و نظارت راحت تر می کند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار گیلان، با بیان اینکه در مجموع ۱۷۵۹ نفر در انتخابات شورای اسلامی شهرهای استان شرکت کردند، یادآور شد: تنها ۲۴۶ نفر حائز صلاحیت شناخته نشدند و مابقی در ۵۳ شهر برای ۲۸۱ کرسی به رقابت خواهند پرداخت.

وی همچنین از ثبت نام ۱۴ هزار و ۲۱۷ نفر در انتخابات شورای اسلامی روستاهای استان خبر داد و اظهار کرد: در حوزه انتخابیه آستانه اشرفیه نیز ۴۵ نفر برای کرسی یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی ثبت نام کردند که صلاحیت ۵۰ درصد کاندیداها پذیرفته شده است.

انتهای پیام