رشت – ایرنا – پنجمین دوره مسابقات فوتچل یا فوتبال در شالیزار با حضور یازده تیم در روستای کینچاه شهرستان آستانه اشرفیه استان گیلان برگزار شد که تیم سفیدرود کینچاه توانست فاتح این دوره از مسابقات شود.

مسئول برگزاری این دوره از مسابقات روز دوشنبه در خصوص برگزاری این بازی ها  در گفتگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت : این مسابقات با حضور یازده تیم از جوانان مناطق مختلف شهرستان آستانه اشرفیه و لشت نشاء در یکهزار متر از اراضی کشاورزی روستای کینچاه بخش مرکزی آستانه اشرفیه برگزار شد.

وی افزود: تیم های حاضر در این مسابقات در سه گروه و به مدت پنج روز به صورت حذفی و دوره ای با هم به رقابت پرداختند.

به گفته لفوتی در بازی فینال  این مسابقات تیم سفیدرود کینچاه با کسب برتری ۲ بر صفر مقابل تیم پرسپولیس کینچاه به مقام قهرمانی این دوره از مسابقات دست یافت و در دیدار رده بندی نیز تیم المپیک نازکسرا با نتیجه یک بر صفر از سد تیم عقاب آستانه گذشت.

وی در ادامه نیز با بیان اینکه مسابقات فوتچل کینچاه همه ساله همزمان با آغاز فصل زراعی جدید و به منظور بازگشت جوانان روستایی به مزارع کشاورزی برگزار می شود یادآور شد: بازی های فوتچل در روستای کینچاه ، در زمینی به طول ۴۰ و عرض ۲۵ متر ، ضمن انکه ابعاد دروازه این مسابقات نیز به طول ۳ و ارتفاع ۲ متر است.

هر تیم  ۸ بازیکن و یک مربی دارد که با توجه به سخت بودن انجام بازی در گل پنج بازیکن در زمین و سه بازیکن ذخیره می مانند.

روستای کینچاه در حدود شش کیلومتری شهر آستانه اشرفیه در شرق استان گیلان واقع شده است.

تصاویر مسابقات فوتچل گیلان را در لینک http://www.irna.ir/photo/84338348/ ببینید.