ایسنا/گیلان معاون علوم پزشکی گیلان، افزایش شهرستان های زرد را به معنی بی توجهی به پروتکل های بهداشتی ندانست و افزود: هرچقدر پروتکل های بهداشتی را بیشتر و بهتر رعایت کنیم، به سمت وضعیت آبی می رویم.

دکتر آبتین حیدرزاده در گفت وگو با ایسنا، با اشاره به تغییر وضعیت رنگ بندی کرونایی در استان گیلان، اظهار کرد: در حال حاضر ۹ شهرستان زرد و هفت شهرستان نارنجی داریم.

وی افزایش شهرستان های زرد گیلان را به معنی بی توجهی به پروتکل های بهداشتی ندانست و افزود: هرچقدر پروتکل های بهداشتی را بیشتر و بهتر رعایت کنیم، به سمت وضعیت آبی می رویم.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان، با ابراز نگرانی از افزایش تعداد مبتلایان به کرونا در برخی از شهرستان ها، یادآور شد: شبکه بهداشت و درمان شهرستان ها همراه با اداره صمت و اتاق اصناف نسبت به افزایش بازرسی ها از مشاغل اقدام کنند.

حیدرزاده، با بیان اینکه طی شبانه روز گذشته ۵۰ بیمار جدید کرونایی بستری شدند، گفت: هم اکنون ۳۹۲ بیمار کرونایی در سطح بیمارستان های گیلان بستری هستند و حال ۹۹ بیمار وخیم است.

وی از آغاز واکسیناسیون افراد بالای ۷۰ سال خبر داد و خاطرنشان کرد: افراد ۷۰ سال به بالای ساکن در مناطق شهری باید با مراجعه به سامانه «salamat.gov.ir» برای دریافت واکسن ثبت نام کنند و بدون اخذ نوبت امکان تزریق وجود ندارد؛ البته واکسن در استان به اندازه کافی موجود است و مردم نگران کمبود واکسن نباشند.

انتهای پیام