ایسنا/گیلان استاندار گیلان، موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس گیلان را اثری مانا و ارزشمند دانست و افزود: این موزه می تواند محلی برای انتقال فرهنگی ایثار و شجاعت و رشادت و شهادت فرزندان این مرز و بوم به نسل جدید و آیندگان باشد.

ارسلان زارع در جلسه هیئت امنای مرکز فرهنگی و موزه دفاع مقدس استان گیلان، با اشاره به حضور موثر و نقش آفرین رزمندگان گیلانی در هشت سال دفاع مقدس، اظهار کرد: رزمندگان گیلانی در همه عملیات ها حضور داشتند و شهدای زیادی را تقدیم اسلام و انقلاب کردیم.

وی موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس گیلان را اثری مانا و ارزشمند دانست و افزود: این موزه می تواند محلی برای انتقال فرهنگ ایثار و شجاعت و رشادت و شهادت فرزندان این مرز و بوم به نسل جدید و آیندگان باشد.

استاندار گیلان، تلاش برای بزرگداشت معارف و ارزش های دفاع مقدس را دارای اجر اخروی دانست و تصریح کرد: دستگاه های اجرایی استان برای تسریع و تسهیل در عملیات احداث موزه دفاع مقدس گیلان تلاش کنند تا  بتوانیم در هفته دفاع مقدس فاز نخست پروژه را به بهره برداری برسانیم.

زارع، از رایزنی با سازمان برنامه و بودجه جهت تخصیص ردیف اعتبار ملی به پروژه موزه دفاع مقدس گیلان در سال ۱۴۰۱ خبر داد و خاطرنشان کرد: اعتبارات استانی نیز برای تکمیل این پروژه فرهنگی تخصیص می یابد.

وی ضمن قدردانی از مشارکت شهرداری رشت جهت دیوارکشی محوطه موزه، یادآور شد: نیروهای مسلح اعم از سپاه و ارتش و نیروی انتظامی جهت تامین امکانات و تجهیزات و نیروی انسانی مورد نیاز موزه دفاع مقدس همکاری لازم را داشته باشند.

استاندار گیلان، خانواده های معظم شهدا و ایثارگران را گنجینه ارزشمند دفاع مقدس دانست که نباید از آنان برای ارتقای محتوای موزه غافل شویم و گفت: والدین و همسران شهدا آثار و یادگاری های بی نظیری از عزیزان شهید خود دارند که باید در فضای مناسب موزه نگهداری شود.

زارع، موزه دفاع مقدس را فرصتی برای آشنایی دانش آموزان با معارف دفاع مقدس در غالب درس آمادگی دفاعی دانست و اضافه کرد: امیدواریم به زودی شاهد افتتاح مجتمع فرهنگی و اداری و بخش اسناد و کتابخانه موزه دفاع مقدس باشیم.

سردار محمد عبدالله پور، فرمانده سپاه قدس استان گیلان نیز، شکست استکبار در منطقه را نشات گرفته از فرهنگ دفاع مقدس ملت انقلابی ایران دانست و اظهار کرد: فرهنگ ایثار و شهادت رزمندگان ایرانی در بین جوانان یمنی و فلسطینی نهادینه شده و دشمنان اسلام را به چالش کشیده است.

وی با بیان اینکه کشور ما سالیان سال از آثار و برکات دفاع مقدس بهره مند خواهد شد، گفت: فرهنگ دفاع مقدس یک فرهنگ مردمی است؛ اگرچه نیروهای مسلح وظیفه اصلی را در دفاع از تمامیت ارضی کشور بر عهده دارند، اما این مردم بودند که با حضور خود در همه عرصه های دفاع اعم از پشتیبانی و فرماندهی و رزم این پیروزی عظیم را رقم زدند و دشمن را به عقب راندند.

فرمانده سپاه قدس گیلان، با اشاره به وجود موزه جنگ در بسیاری از کشورهای دنیا همچون چین و روسیه و هند و کره شمالی، اضافه کرد: جنس شهدای دفاع مقدس گرمابخش و امیدآفرین است، زیرا توانستند دنیا را به حرکت درآورند.

عبدالله پور، با بیان اینکه در دفاع مقدس روحانی و معلم و بازاری و دانشجو و دانش آموز از کیان ایران و انقلاب دفاع کردند، متذکر شد: شهدا و رزمندگان نرم افزارهای فرهنگ دفاع مقدس هستند و لذا باید از هنرمندان بخواهیم به زوایای پنهان دفاع مقدس بپردازند تا موزه دفاع مقدس گیلان به درخشنده ترین مکان فرهنگی مرکز استان تبدیل شود.

انتهای پیام