آستارا – ایرنا – امام جمعه آستارا گفت: جبهه مقاومت با روحیه انقلابی و جهادی باعث عقب‌نشینی دشمن شده و آتش‌بس یکجانبه رژیم صهیونیستی نشانگر درماندگی جنایتکاران است.

به گزارش خبرنگار ایرنا، حجت الاسلام کاظم حافظ نیا در خطبه های نماز جمعه آستارا در مصلی این شهرستان اظهار داشت: اسرائیل جز زبان زور، چیز دیگری را نمی فهمد و تا وقتی که مردان میدان حضور دارند،  دشمنان به توطئه های خود در منطقه دست نخواهند یافت.

وی با اشاره به تداوم مذاکرات برجامی در وین افزود: آمریکا با میدان داری اروپا به دنبال امتیازخواهی از ایران است و نباید از لبخند دشمن فریب بخوریم.

وی رهنمودهای رهبر معظم انقلاب اسلامی را فصل الخطاب عنوان و تصریح کرد:  مردم انقلابی کشور ما خواهان برداشته شدن همه تحریم ها هستند.

امام جمعه آستارا تصویب قانونی برای حفظ منزلت انتخابات ریاست جمهوری و کاهش داوطلبان عادی را از اقدامات خوب شورای نگهبان توصیف و خاطرنشان کرد: از بین ۵۹۲ فرد عادی و رجل سیاسی مذهبی که به عنوان داوطلب ریاست جمهوری نام نویسی کرده اند، پرونده ۴۰ نفر به لحاظ دارا بودن شرایط قابل بررسی است.

حافظ نیا تاکید کرد: مردم از شورای نگهبان انتظار دارند تا حرکت هوشمندانه خود را در مسیر قانون، بدون ملاحظات سیاسی و توقعات زیاده خواهانه برخی نامزدها و جناح های سیاسی ادامه دهد.

امام جمعه آستارا افزود: تصمیم شورای نگهبان لازم الاجراست و مردم با حضور در صحنه انتخابات، بار دیگر وفادای و پایبندی خود را به آرمان های انقلاب اسلامی نشان خواهند داد.

بندر آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در منتهی الیه غرب استان گیلان و مرز جمهوری آذربایجان واقع شده است.