ایسنا/گیلان همزمان با هفته میراث فرهنگی، هشتاد و هفتمین دفتر خدمات مسافری و گردشگری استان گیلان در بندر مرزی آستارا افتتاح شد.

محمدرضا آذرپور، معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان گیلان در آیین افتتاح این دفتر، اظهار کرد: دفاتر گردشگری یکی از مهمترین مکان های توسعه این صنعت هستند که جایگاه ویژه‌ای را در اطلاع رسانی و تشویق گردشگران به استفاده بهینه از زمان سفر خود دارند.

وی با بیان اینکه تلاش های صورت گرفته در شهرستان مرزی بندر آستارا در حوزه گردشگری بسیار ایده آل است، ادامه داد: افتتاح این گونه دفاتر در این شهرستان بسیار حائز اهمیت می باشد زیرا که وجود سه مرز زمینی، دریایی و ریلی سبب تردد قابل توجه گردشگران داخلی و خارجی از این بندر مرزی شده است.

آذرپور با بیان اینکه این دفتر چهارمین دفتر خدماتی در شهرستان آستارا می باشد، افزود: باید زیرساخت های خود را تقویت کنیم زیرا که همه می دانیم کرونا ماندگار نیست و پس از واکسیناسیون سراسری دوباره شاهد رونق این صنعت خواهیم بود.

وی با تأکید به اینکه هم اکنون ۳۴۸ نفر در این دفاتر به شکل مستقیم مشغول به فعالیت هستند، اظهار کرد: ۱۴ هزار و ۲۰۰ نفر دیگر به شکل مستقیم از فعالیت در بنگاه ها و اماکن گردشگری استان نیز کسب درآمد و امرار معاش می کنند.

وی در بخش پایانی سخنان خود خواستار ایده‌پردازی و پرداختن به طرح های نو در زمینه توسعه صنعت این صنعت مهم شد و اضافه کرد: باید با طرح های ابتکاری دوباره انگیزه سفر را در بین هموطنان و جذب گردشگران خارجی ایجاد کنیم.

به گزارش ایسنا، چهارمین دفتر خدمات مسافری و گردشگری آستارا در نقطه صفر مرزی و با سرمایه گذاری ۲ میلیارد ریالی بخش خصوصی ایجاد شده است.

انتهای پیام