آستارا – ایرنا – تیم فوتبال شهرداری آستارا در هفته بیست و پنجم مسابقات لیگ دسته اول فوتبال کشور، با نتیجه یک بر یک برابر چوکای تالش به تساوی دست یافت.

به گزارش خبرنگار ایرنا، بازی تیم فوتبال شهرداری آستارا با تیم چوکا عصر چهارشنبه در ورزشگاه وحدت آستارا برگزار شد و شهرداری آستارا در دور برگشت مسابقات برای نخستین بار میزبان بود.

تیم چوکای تالش در نیمه نخست بازی با ارائه بازی تهاجمی توانست در دقیقه ۴۰توسط حمید خدابنده لو به یک گل دست پیدا کند و در نیمه دوم بازی، سرمربیان هر دو تیم بازیکنان جدید و تازه نفس را وارد میدان کردند و تیم شهرداری آستارا گل عقب افتاده خود را جبران کرد.

در نیمه دوم تیم شهرداری آستارا  با ترکیب تهاجمی در دقیقه ۷۵ از روی نقطه پنالتی توانست گل مساوی را توسط رضا فخری به ثمر رساند و بعد از شکست های متوالی توانست یک امتیاز از این بازی کسب کند.

قضاوت دیدار را سُعاد وفاپیشه، ایوب غلام زاده و رامین بابایی بر عهده داشتند و از نکات جالب این دیدار، حضور جمعی از تماشگران تیم های شهرداری و چوکا با وجود ممنوعیت حضور تماشگران به دلیل کرونا در ورزشگاه وحدت بود.

تیم فوتبال شهرداری آستارا با کسب ۳۲ امتیاز در رتبه دوازدهم و تیم چوکای تالش با ۲۵ امتیاز در رده پانزدهم جدول مسابقات لیگ دسته اول کشور قرار گرفت و بازی رفت این دو تیم هم یک بر یک شده بود.

در مسابقات فوتبال دسته یک کشور ۱۸ تیم از جمله سه تیم ملوان انزلی، چوکای تالش و شهرداری آستارا از گیلان حضور دارند و پس از انجام ۳۴ بازی، تیم های اول و دوم جدول جواز حضور در لیگ برتر دوره بیست و یکم را برای سال ۱۴۰۰ کسب خواهند کرد و ۲ تیم انتهای جدول راهی لیگ دسته دوم خواهند شد.

چوکای تالش نیازمند بازیکن است

سرمربی تیم فوتبال چوکای تالش گفت: این تیم ۱۸ بازیکن ثابت دارد و در مسابقات با مشکل مواجه می شویم و با این شرایط نمی توانیم به هدف های خود در لیگ دسته اول دست پیدا کنیم.

به گزارش خبرنگار ایرنا؛ مهدی پاشازاده روز چهارشنبه پس از اتمام بازی چوکای تالش با شهرداری آستارا در ورزشگاه وحدت گفت: امروز داوری خوبی را در این بازی شاهد نبودیم و داور در هر ۲ نیمه سه دقیقه وقت اضافه لحاظ کرد و این نشان از ‌تعادل نداشتن داوران بازی است.

وی بیان کرد: فوتبال ایران در حرکات نمایش خلاصه ‌شده و بازیکنان از دقیقه ۶۰ بازی به دلیل مشکلات جسمی، توان دویدن در زمین بازی را ندارند.

 وی ادامه داد: چوکای تالش نیاز به هر سه امتیاز بازی امروز داشت که متاسفانه نتوانستیم به خواسته‌ های خود برسیم و جوان ۱۸ ساله ای که تنها ۲ بار برای چوکا بازی کرده به دنبال این است که دلالان با او برای قراردادبستن با رقم بالا برای بازی در تیم های مختلف تماس بگیرد.

وی گفت: امروز تماشاگران زیادی در ورزشگاه وحدت با وجود شیوع کرونا حضور داشتند و امیدواریم اجرای قانون را در همه شهرها و برای همه تیم ها شاهد باشیم.

سرمربی تیم فوتبال شهرداری آستارا هم گفت: امروز شاهد بازی خوبی از سوی شهرداری و چوکا بودیم و هر دو تیم شانس برد را داشتند اما برای گلزنی در نیمه دوم برنامه ریزی کرده بودیم.

احمد جمشیدیان افزود: پنج  تغییر در نیمه دوم بازی انجام دادم که سه مورد آن بعد از دقیقه ۶۰ بازی بود و شروع بد بازی در نیمه اول به ضرر شهرداری‌ تمام شد.

وی اضافه کرد: تیم فوتبال شهرداری آستارا در شرایط عادی نبوده و زمانی که این تیم را تحویل گرفتم با ۱۲ گل خورده و چهار باخت در جایگاه هشتم قرار داشت و تمام تلاش من و بازیکنان این است که شهرداری آستارا را به روزهای مساعد آن برگردانیم.

وی ادامه داد: بازیکنان تیم شهرداری از زمان شروع نیمه اول تا پایان بازی موقعیت های گل زیادی را از دست دادند و می توان گفت که شهرداری یک سر و گردن از چوکای تالش بالاتر بود.

بازی تیم های فوتبال شهرداری آستارا و چوکای تالش از هفته بیست و پنجم مسابقات لیگ دسته اول با نتیجه یک بر یک خاتمه یافت.

در مسابقات فوتبال دسته یک کشور ۱۸ تیم از جمله سه تیم ملوان انزلی، چوکای تالش و شهرداری آستارا از گیلان حضور دارند و پس از انجام ۳۴ بازی، تیم های اول و دوم جدول جواز حضور در لیگ برتر دوره بیست و یکم را برای سال ۱۴۰۰ کسب خواهند کرد و ۲ تیم انتهای جدول راهی لیگ دسته دوم خواهند شد.

 بندر مرزی آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در غرب استان گیلان و مرز جمهوری آذربایجان واقع و سه هزار و ۵۰۰ ورزشکار در این شهرستان ساماندهی شده است.