ایسنا/گیلان همزمان با هفته میراث فرهنگی، بزرگترین تابلو معرق استان گیلان در بندر مرزی آستارا رونمایی شد.

محمدرضا آذرپور، معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان گیلان در آیین رونمایی از این تابلو که در مسجد غربا (امام رضای غریب) بندر مرزی آستارا برگزار شد، اظهار کرد: این گونه آثار مبین ریشه و غنای فرهنگ و هنر در استان گیلان است.

وی با بیان اینکه رونمایی از این اثر که چهارمین اثر معرق “مهرداد گلکار” هنرمند و مداح اهل بیت عصمت و طهارت در این مسجد قدیمی می باشد، ادامه داد: لوازم به کار رفته در این تابلو حدود ۸۰ میلیون ریال هزینه داشته است ولی برای این اثر هنری و معنوی نمی‌توان رقمی را تعیین کرد.

آذرپور با اشاره به دیگر ویژگی های این تابلو، توضیح داد: در این کتیبه آیات قرآنی، نام ائمه اطهار و اهل بیت عصمت و طهارت و تذهیب به روی ام دی اف در ابعاد ۱.۴۰ در ۳.۲۰ با ظرافت هر چه تمام تر معرق شده است.

وی با تأکید بر اینکه آستارا از شهرهای باسواد کشور می باشد که زمانی نام آن در یونسکو ثبت شده بود، اضافه کرد: تمام تلاش خود را خواهیم کرد تا این اثر را در فهرست آثار ملی کشور ثبت کنیم.

وی در پایان تصریح کرد: آنچه که مهم است حفظ آثار معنوی، تاریخی و نفیس استان گیلان می باشد که برای آیندگان ما به یادگار بماند.

به گزارش ایسنا، در آیین رونمایی از این اثر هنری، جمعی است مسئولان استانی و شهرستانی حضور داشتند.

انتهای پیام