ایسنا/گیلان مدیر شبکه بهداشت و درمان بندر مرزی شهرستان آستارا از تزریق ۱۸۱۹ دوز واکسن در این شهرستان خبر داد و گفت: از ۱۱۳۷ نفر بالای ۸۰ ساله های آستارا فقط ۵۰ درصد واکسن زده اند که اصلا رقمی مناسب نیست.

دکتر فرید بصیری مقدم، در پنجاه و دومین جلسه ستاد کرونای شهرستان مرزی بندر آستارا که در سالن اجتماعات فرمانداری برگزار شد، اظهار کرد: هجده روز از فروردین ماه ۱۴۰۰ را در وضعیت قرمز سپری کردیم و این وضعیت به نارنجی و هم اکنون به زرد تغییر یافته است.

وی با بیان اینکه ما باید دیتاها را با دقت بیشتر بررسی کنیم، ادامه داد: مراجعه بیماران کرونایی به تریاژ بیمارستان ۳۰ درصد نسبت به ماه فروردین کاهش یافته است که این پیشرفت قابل توجه می باشد ولی کافی نیست.

وی با اشاره به اینکه در بستری ها شاهد هیچ تغییری در دو ماه اخیر نیستیم، افزود: به طور متوسط طی این روزها بین ۱۸ تا ۲۳ بیمار در بیمارستان آستارا بستری می باشد که این آیتم نگران کننده است.

وی با تأکید بر اینکه شاهد کاهش ۳۰ درصدی فوت بیماران کرونایی هستیم، اضافه کرد: این موضوع مبین این می باشد که قدرت مرگباری ویروس کاهش یافته است.

بصیری مقدم در بخش دیگر سخنان خود با اشاره به سایر آمار ها، خاطرنشان کرد: در مراجعه بیماران سرپایی کاهش ۱۰ درصدی و موارد مثبت بیمارستانی ۲۰ درصد کاهش را داشته ایم.

وی با تأکید بر اینکه هم اکنون واکسیناسیون سراسری آغاز شده است، تصریح کرد: ما جزء اولین شهرهایی بودیم که واکسیناسیون افراد بالای ۱۸ سال را شروع کردیم و این تأسف بار است که از ۱۱۳۷ زن و مرد بالای ۸۰ سال فقط ۵۰ درصد واکسن بزنند.

وی با اشاره به اینکه ما باید این پروسه را طبق برنامه طی کنیم تا به سنین پایین تر برسیم، توضیح داد: با توجه به اینکه هم اکنون به واکسیناسیون افراد بالای ۷۰ سال رسیده ایم، ولی هنوز در افراد ۸۰ سال به بالا به رقم پایانی نزدیک نشده ایم.

مدیر شبکه بهداشت و درمان آستارا از اصحاب رسانه درخواست کرد: با روشنگری و انعکاس آیین نامه ها و دستورالعمل ها در اعتماد سازی برای حضور سالمندان و پیشکسوتان در این واکسیناسیون سراسری اقدام کنند.

وی با توضیح بر اینکه طبق آمار در شهرستان بالغ بر ۲۵۰۳ نفر واجد شرایط تزریق واکسن بین گروه سنی ۷۰ تا ۷۹ هستند، افزود: کلیه دستگاه‌های اجرایی شهرستان باید در اختصاص تجهیزات و ساختمان های خود برای بهره مندی در واکسیناسیون سراسری اقدام کنند تا مانع از تجمع ارباب رجوع در معدود پایگاه شهرستان شویم.

انتهای پیام