ایسنا/گیلان رئیس جمعیت هلال احمر، تعداد بالگردهای امدادی موجود در سطح کشور را ۲۴ فروند دانست و خاطرنشان کرد: قرارداد خرید یک فروند جدید منعقد شده و به صورت نوبتی مابقی خریداری می شود.

کریم همتی در حاشیه بازدید از اردوگاه چاف لنگرود در گفت وگو با ایسنا، ایجاد و تقویت اردوگاه های آموزشی را یکی از راهبردهای اصلی جعیت هلال احمر دانست و اظهار کرد: شرایط خاص استان گیلان و حادثه پذیری ویژه این منطقه در سنوات گذشته مشکلاتی را در بخش زیرساخت ها ایجاد کرده است.

وی با بیان اینکه اردوگاه چاف در سال های گذشته محل آموزش کشوری بوده که اکنون با کم مهری مواجه شده است، افزود: با تقویت زیرساخت های موجود، برنامه های آموزشی استانی و کشوی را در این اردوگاه برگزار خواهیم کرد.

رئیس جمعیت هلال احمر، با اشاره به صعب العبور بودن نقاط ختلف استان گیلان، تصریح کرد: استفاده از ظرفیت بالگردی یکی از محورهای عمده جمعیت هلال احمر برای امداد و نجات است که در حال حاضر در شرق گیلان و بخشی از غرب مازندران پشتیبانی مناسبی داریم.

همتی، غرب گیلان را نیازمند بالگرد دوم امدادی دانست و عنوان کرد: آماده کردن پدهای بالگردی و آشیانه های مناسب یکی از ضروریات است که با برنامه ریزی جمعیت هلال احمر و حمایت استانداری و شهرستان های مرتبط اعتبارات لازم را در نظر گرفتیم و به زودی با بالگردهای خریداری و اورهال شده، بخش غربی گیلان را پوشش می دهیم.

وی با اشاره به افتتاح انبارها و پایگاه های جمعیت هلال احمر در گیلان و تحویل ادوات امدادی، گفت: سعی داریم تا از حداکثر ظرفیت استان برای آموزش جوانان و مردم استفاده کنیم تا در حوادث و سوانح در کمترین زمان ممکن در صحنه حاضر باشند لذا تقویت انبارها و خودروها و استفاده از ادوات امداد و نجات به روز شده در دستور کار قرار دارد که با پیگیری مدیرعامل جمعیت هلال احمر در استان محقق می شود.

رئیس جمعیت هلال احمر، تعداد بالگردهای امدادی موجود در سطح کشور را ۲۴ فروند دانست و خاطرنشان کرد: به هفت فروند بالگرد جدید نیاز داریم که قرارداد خرید یک فروند منعقد شده و به صورت نوبتی مابقی خریداری می شود.

وی با اشاره به توزیع بالگردها در نقاط مختلف کشور به ویژه مناطق محروم و صعب العبور، اضافه کرد: بالگردها بعد از اورهال شدن در اختیار جمعیت هلال احمر استان ها قرار می گیرند.

انتهای پیام