ایسنا/گیلان مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای گیلان، با بیان اینکه عملیات اجرایی فاز نخست تعریض محور سراوان به سمت امامزاده هاشم آغاز شده است، گفت: این پروژه مهم ظرف مدت دو سال به بهره برداری می رسد.

فریبرز مرادی در گفت وگو با ایسنا، از آغاز عملیات اجرایی فاز نخست تعریض محور سراوان به امامزاده هاشم شهرستان رشت خبر داد و اظهار کرد: عملیات اجرایی فاز نخست تعریض محور سراوان به سمت امامزاده هاشم از محل اعتبارات ملی به مبلغ ۴۶۰ میلیارد ریال آغاز شد.

وی هدف از اجرای پروژه مذکور را ارتقای ایمنی راه ها و روان سازی ترافیک دانست و افزود: طول اجرای  پروژه ۱۳ کیلومتر است که با اتمام آن، عملیات اجرایی فاز دوم در مسیر بالعکس نیز از محور امامزاده هاشم به سمت سراوان شروع خواهد شد؛ همچنین تعریض محور رشت – سنگر نیز در دستور کار قرار دارد.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای گیلان با اشاره به اهمیت پروژه مذکور در راستای افزایش ایمنی کاربران جاده، اضافه کرد: ظرف دو سال آینده فاز نخست محور سراوان امامزاده هاشم به بهره برداری می رسد.

مرادی، همچنین از رفع ۱۳ نقطه حادثه خیز در محورهای استان از محل اعتبارات ملی در سال ۹۹ خبر داد و عنوان کرد: در سال جاری نیز رفع ۱۷ نقطه پر حادثه در دستور کار است.

مرادی، گیلان را از استان های مهم در حوزه حمل و نقل جاده ای کشور دانست و خاطرنشان کرد: استان گیلان دارای ۶۸ کیلومتر آزادراه، ۴۸۶ کیلومتر بزرگراه، ۳۰۱ کیلومتر راه اصلی، ۱۰۵۵ کیلومتر راه فرعی و ۹۲۵۵ کیلومتر راه روستایی است.

انتهای پیام