رشت – ایرنا – نماینده عالی دولت در گیلان گفت: با وجود همه مشکلات اقتصادی و تنگناهای مالی، دولت تدبیر و امید برای تامین نیازهای جمعیت هلال احمر و تجهیز نیروهای این نهاد به امکانات و زیرساخت های گسترده اقدامات بزرگی انجام داده است.

به گزارش خبرنگار ایرنا، ارسلان زارع روز چهارشنبه در مراسم افتتاح خانه های هلال با اشاره به این که گیلان جزء پنج استان حادثه خیز کشور است اضافه کرد: این استان باید به لحاظ نیروی انسانی آموزش دیده، تجهیزات و امکانات آمادگی لازم را داشته باشد.

وی  با اشاره به اهمیت فعالیت خانه های هلال روستایی خاطر نشان کرد: استان گیلان با برخورداری از ۴۲۵ خانه هلال رتبه برتر کشور را دارد که از همه دست اندرکاران، فرمانداران و دهیاران برای راه اندازی خانه های هلال احمر قدردانی می شود.

زارع تصریح کرد: هلال احمر به عنوان بزرگترین سازمان مردم نهاد و تشکل غیردولتی به سبب برخورداری از اعتماد عمومی و سرمایه اجتماعی در کشور بزرگ ایران مایه خدمات ارزشمند و تاثیرگزاری بوده است.

وی با بیان اینکه جمعیت هلال احمر از سرمایه های اجتماعی بالایی برخوردار است، افزود: هلال احمر از اعتماد عمومی بالایی برخوردار بوده به همین دلیل در تمام ایام سال به ویژه در مواقع سختی و مشکلات در کنار مردم است، البته مردم نیز چشم امید به این مجموعه بزرگ دارند.

وی  بیان داشت: دولت تدبیر و امید با همه محدودیت ها در سال های اخیر برای تجهیز جمعیت هلال احمر به اورژانس هوایی، راه اندازی خانه های هلال، پایگاه های امداد و نجات و جاده ای حمایت های قابل توجهی داشته است.

وی اظهار داشت: آموزش همگانی، بهداشتی ، خدمات امدادی، ساماندهی و کسب مهارت های اجتماعی جمعیت هلال احمر می تواند این مجموعه بزرگ و اثرگذار را به ویژه برای ارتقاء توانمندی جوانان و داوطلبان آماده نگه دارد.

زارع با اشاره به فعالیت ها و تلاش های جمعیت هلال احمر در گیلان به ویژه به هنگام بروز بیماری کووید ۱۹ خاطر نشان کرد: هلال احمر در کنار سازمان های مردم نهاد، گروه های جهادی و بسیج در پیشگیری از انتشار بیماری و اطلاع رسانی به مردم نقش آفرینی کردند و زمینه امیدآفرینی را فراهم نمودند.

استاندار گیلان اظهار داشت: جمعیت هلال احمر در سال های اخیر در بخش آموزش، جلب و جذب نیروهای داوطلب، جوانان و انجام تجهیزات کارهای خوبی انجام داده است.

۲۳۰ خانه هلال روستایی امروز “چهارشنبه” به صورت ویدئو کنفرانس با حضور کریم همتی رئیس جمعیت هلال احمر کشور در مناطق مختلف استان گیلان افتتاح شد.

استان گیلان دارای بیش از ۲۷ پایگاه امداد و نجات، ۱۶ شعبه و یک فروند بالگرد است.

افتتاح انبار امدادی فومن، پایگاه های امداد و نجات زیاز رودسر و آغوزی سیاهکل، بازدید از مرکز توانخبشی “درمانگاه صلح و داروخانه” هلال احمر و افتتاح بانک امانات هلال احمر از برنامه های سفر یک روزه رئیس جمعیت هلال احمر کشور به استان گیلان است.