آستارا – ایرنا – رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای تالش ارتفاع برف در محور اسالم به خلخال را ۳۰سانتی‌متر اعلام کرد و گفت : با وجود ادامه بارش‌ها تمامی مسیرها باز و تردد برقرار است.

غلامحسین بختشاهی روز دوشنبه در گفتگو با خبرنگار ایرنا از رانندگان درخواست کرد برای گذر از مسیرهای کوهستانی، بخصوص در محور اسالم به خلخال تجهیزات زمستانی، گرمایشی و زنجیر چرخ به همراه داشته باشند.

وی گفت: همکاران در راهدارخانه لرزره محور اسالم به خلخال مستقر هستند و از شب گدشته تا الان چند مرحله مسیر را برفروبی و نمک پاشی کرده‌اند.

وی با اشاره به امدادرسانی به ۲۵ خودرو در محور اسالم به خلخال طی شب گذشته ادامه داد: بارش باران در مناطق جلگه ای شهرستان نیز ادامه دارد اما اختلالی در ترددها ایجاد نشده است.

محور اسالم – خلخال با ۷۰ کیلومتر امتداد از مسیرهای ارتباطی استان‌های گیلان و اردبیل است و به دلیل ارتفاع زیاد و بادگیر بودن، در فصول سرد سال زودتر از سایر جاده‌ها سفیدپوش می‌شود.

ایستگاه هواشناسی تالش در زمان ارسال این خبر، دمای هوا را ۶ درجه سانتیگراد، وضعیت جوی را باران خفیف و مقدار بارش در شبانه روز گذشته را ۱۴.۴ میلیمتر اعلام و برای فردا آسمانی ابری، مه آلود و در برخی ساعات بارش باران پیش بینی کرد.

شهرستان تالش با ۲۰۰ هزار نفر جمعیت و بخش‌های مرکزی، اسالم، حویق و کرگانرود در ۱۱۰ کیلومتری غرب مرکز استان گیلان واقع شده است.