آستارا – ایرنا – فرماندار آستارا گفت: مردم ایران اسلامی با شرکت در انتخابات ۲۸ خرداد روحیه حماسی و ایثارگری خود را با وجود همه مشکلات به نمایش خواهند گذاشت.

به گزارش خبرنگار ایرنا ،عباس صابر روز سه شنبه در جلسه بزرگداشت سوم خرداد سالروز آزادسازی خرمشهر در فرمانداری آستارا گفت: ماندگاری عملیات بیت المقدس به دلیل روحیه ایثار و مقاومت ملت شهید پرور ایران اسلامی است و هنوز هم این روحیه فداکاری و مقاومت وجود دارد که مردم در تمام سنگرها با تمام مشکلات در کنار نظام مقدس جمهوری اسلامی ایستاده ‌اند.

وی انتخابات را سنگر مقاومت در مقابل دشمنان و اهداف انها دانست و افزود: معاندان نظام همواره با تبلیغات ناسالم مشارکت حداکثری مردم را هدف قرار داده و باید با آگاهی کامل بار دیگر حماسه بیافرینیم و پیروزی ملت و نظام مقدس را رقم بزنیم.

فرماندار آستارا همچنین بر فضاسازی مناسب شهری برای گرامیداشت پیروزی های دوران جنگ تحمیلی اشاره کرد و گفت: چهره شهر باید در آستانه این روز به یک چهره حماسی و انقلابی تبدیل شود و باید همیشه در راه آرمان های رزمندگان اسلام و شهدای گلگون کفن حرکت کنیم.

صابر از رونمایی نخستین کتاب شعر حوزه دفاع مقدس شهرستان سروده یوسف هدایتی خبر داد و افزود: نمایشگاه عکس دفاع مقدس هم در همان روز در اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی دایر خواهد شد.

فرمانده سپاه آستارا نیز در این جلسه گفت: سوم خرداد روز مقاومت، ایثار و پیروزی است و امروز اقتدار کشور را مدیون جانفشانی های رزمندگان اسلام هستیم.

سرهنگ بهزاد قنبری افزود: صدور انقلاب اسلامی به دیگر نقاط دنیا مرهون فداکاری و ایثارگری شهدا در جبهه‌ های حق علیه باطل بوده و الگوی ملت ایران شهدا، رزمندگان و مردان میدان هستند.

وی خودسازی، جامعه سازی و تمدن سازی در سطح جامعه را مهم ترین اصول گام دوم انقلاب عنوان کرد و اظهار داشت : باید با حضور میدانی مسئولان و جوانان با روحیه جهادی و انقلابی در گام دوم انقلاب نقش آفرینی کنیم.

وی اضافه کرد: در روز سوم خرداد برنامه یادواره سه شهید آستارایی عملیات بیت المقدس شهید موسی حسن پور، شهید نژند نقیب زاده و شهید محبوب محب الهی به ترتیب اعزامی از سپاه، بسیج و ارتش در مزار شهدای شهرستان برگزار خواهد شد و از ۵۷ رزمنده آستارایی که در این عملیات بزرگ حضور داشتند نیز تجلیل به عمل خواهد آمد.

شهرستان مرزی بندر آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در منتهی الیه غرب استان گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان واقع شده است.